احسان بشیرگنجی
تماس با من
پروفایل من
      برج سینا ! (یادداشت ها و عکس های احسان بشیرگنجی)
آخرین خبر از وضعیت عقاب به قلم: احسان بشیرگنجی - ٢٦ آذر ۱۳٩٠

ساعت 6 عصر برای تصمیم گیری نهایی در خصوص عقاب تیر خورده در دفتر دکتر عنصری جلسه ای تشکیل شد و در این جلسه قرار بر این شد که جناب دکتر عنصری فردا تماسی با جناب دکتر دهقان داشته باشند و نیز ما با یک جراح ارتوپد انسانی ، دیداری داشته باشیم تا مشخص شود که آیا امکان ترمیم استخوان از بین رفته ی نزدیک مفصل امکان پذیر خواهد بود یا نه!

واقعیتی که اکنون با آن مواجه هستیم این است که درصد پرواز این عقاب بسیار پایین بوده و عملا امکان پذیر نخواهد بود. بحثی که الان مطرح است این است که این پرنده اگر امکان پرواز نداشته باشد باید تا آخر عمر در قفس یکی از باغ وحش ها یا پارکهای حمایت از حیوانات نگهداری شود و یا اینکه توسط دارو خلاص شود! نظر شما در این باره چیست؟ عمل کردن این پرنده و نگهداری آن تحت هرشرایطی یا اینکه خلاص کردن آن؟

پ.ن : ظهر امروز نیز عقاب طلایی دیگری را از محیط زیست استان آذربایجان غربی تحویل گرفتیم. این عقاب از ضعف و گرسنگی در یکی از باغات اطراف ارومیه سقوط کرده و قادر به پرواز نبوده است. این عقاب نیاز به نگهداری تا اول بهار و نیز تغذیه ی خوب دارد و در فصل بهار می توان آزادسازی کرد.

(سازمان محیط زیست هیچگونه حمایتی از نگهداری این عقابها نمی کند. دوستانی که مایل به همکاری و ارسال کمک مالی هستند لطفا اطلاع دهند تا شماره ی حساب برای آنان ارسال شود. ممنون از لطفتان)

  سخن دیگری؟ ()