احسان بشیرگنجی
تماس با من
پروفایل من
      برج سینا ! (یادداشت ها و عکس های احسان بشیرگنجی)
توطئه ای با هدف تعطیل کردن انجمن کوهنوردان ایران به قلم: احسان بشیرگنجی - ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩۱

دیروز در یکی از وبلاگها مطلبی  منتشر شد با عنوان " تبادل زنان سنگنورد " اما بنا به دلایل نامعلوم، آن پست از صفحه‌ی اصلی وبلاگ  مورد نظر به سرعت حذف شد! و نکته‌ی جالب‌تر این‌که در فاصله‌ی چند ساعت همان مطلب ،  این‌بار البته به همراه انتشار تصویر مربوط سفر زنان سنگنورد به کشور دبی ، در وبلاگ کلاغ‌ها انتشار یافت. همین مساله‌ی به نسبت ساده ، ابهاماتی را بوجود می آورد و با توجه به مسبوق به سابقه بودن آن در مورد انجمن کوهنوردان  و وبلاگ کلاغها بسیار شک برانگیز است .

{در مورد مشابه ای استفاده ی بدون اجازه و البته انتشار عمومی عکس های خصوصی و شخصی یکی از افراد شرکت کنده در سفر آقایان کوهنورد و مسئولین انجمن به آمریکا،  که در صفحه ی فیس بوک آن شخص با دوستانش به اشتراک گذاشته  شده بود .. و در پی آن سیل کامنت ها و اظهار نظرهای سخیف ، کثیف و غیر مسئولانه با نامهای مستعار  و مجعول  و بدین ترتیب فرو کاستن و تحریف  و تخریب فعالیت های یک تشکیلات مستقل کوهنوردی با عبارات "سفر به قمار خانه های لاس وگاس" را در وبلاگ فرامرز نصیری شاهد بودیم}

 

و اما ذکر چند مورد درباره ی عکس و مطلب منتشر شده ی خبر اعزام زنان کوهنورد:

1-  بعد از آنکه دو وبلاگ که درج اخبار روز کوهنوردی در آنها مرسوم است و اداره کنندگان آن ارتباطات یا مسئولیت هایی نیز در فدارسیون دارند ،  آن مطلب را منتشر کردند ، تیم تخریب و در پرده ی فدارسیون که مثل همیشه در چنین موقعیت هایی بکار می افتد متوجه خبری شدند که بسیار به کارشان می آمد!

فدراسیون کوهنوردی و در راس آن محمود شعاعی سالهاست  که مشغول جمع آوری مدارک بر علیه کوهنوردان مستقل و تشکیلات مستقل کوهنوردی  بوده و هست . یک نمونه از این مدرک سازی و اتهام پراکنی را در افشای اسناد مربوط به جلوگیری از پخش مجموعه مستندی که به فعالیت های فدراسیون کوهنوردی نمی پرداخت و در مورد کوهنوردان مستقل بود  را در روزهای قبل دیدیم.

نشان دادن عدم صلاحیت انجمن کوهنوردان به انحا مختلف در برخوردهای رسمی یا لابی کردن های پشت پرده ی فدراسیون در طی این سالها همیشه وجود داشته. و  پرداختن به انتشار این خبر از همین زاویه قابل تحلیل است . و به همین دلیل است که ابتدا در وبلاگ وابسته به فدراسیون منتشر شده و بعد به پیشنهاد (و ای بسا دستور) فدراسیون  از آن وبلاگ برداشته و به وبلاگ پرحاشیه‌ و بظاهر مستقل فرامرز نصیری  جهت انتشار ، اینبار به همراه  تصویر  سپرده می شود!

2-  می‌توان متصور شد  فرامرز نصیری که خود را منتقد بی‌بدیل در عرصه کوهنوردی می‌داند و مدعی آزاد اندیشی و دموکراسی خواهی نیز هست ،  تعاملاتی با فدراسیون کوهنوردی در خصوص جلوگیری از فعالیت انجمن کوهنوردان ایران دارد. به بیانی دیگر  خبر و البته تصویر مذکور به خواست تیم تخریب فدراسیون کوهنوردی  در وبلاگ کلاغ‌ها منتشر شده است. در همین بین توجه به دو نکته خالی از لطف نیست :

اول : دوستانی که نصیری را می شناسند اذعان دارند که وی آشنایی زیادی با زبان انگلیسی ندارد و کمتر مطلبی به زبان اصلی و به نقل از سایت‌های انگلیسی زبان در وبلاگش منتشر می کند.

دوم: ‌نصیری همان‌گونه که تاکنون نشان داده ، در انتشار نظرات مخالف یا غیر همسو  بسیار ناشکیباست  و حساسیت خاصی در بخش پیام‌های وبلاگ خود دارد، اما در مورد این پست خاص ، او  اجازه داده  تا در  بخش پیام‌ ها ، خودش یا همگان هرچه بر علیه انجمن می‌خواهند بنویسند. و این البته به این تصور  که جریانی در پشت پرده ی  خبر پراکنی های اینچنینی اوست ، قوت می بخشد!

از قسمت پیامهای وبلاگ کلاغها :

3-  همین یک تصویر کافی است تا فدراسیون کوهنوردی تمام زهر و عقده‌های فروخورده این چندساله خود را بر پیکره‌ی انجمن کوهنوردان ایران بریزد و اتهامی جدیدتر را بر انجمن وارد سازد. تا دیروز انجمن متهم به «موازی کاری» با فدراسیون بود  و آنطور که شنیده ها حاکی ست محمود شعاعی در مدت زمان ریاستش بارها در معیت افرادی از بدنه ی تشکیلاتی دولت و اخیرا یکی از معاونان وزارت ورزش با درخواست تعطیلی انجمن کوهنوردان ، به وزارت کشور مراجعه کرده! که به دلیل نبود ادله ی کافی برای تعطیلی این تشکل مردم نهاد و خود گردان ، به نتیجه ی مطلوب نظرش نرسیده است. اما امروز که ارائه و انتشار این عکس ، خبر از سفر غیر رسمی زنان کوهنورد ایرانی با پوشش و حجابی غیر  رسمی  آنهم به کشور  آمریکا می کند دیگر همه ی مدارک برای انحلال کامل انجمن فراهم است! و توضیحات و دفاعیات مسئولین انجمن دیگر راه به جایی نخواهد برد.

4-  توجه و دقت داشته باشید که اگر در تصاویر سفر اول کوهنوردان انجمن (آقایان) به آمریکا ، تصاویر واضحی از حضور آنان در کلوپ های شبانه وجود داشت تا کنون فدراسیون و شخص نصیری بخشی از اهداف خود را عملی می کردند!

5-  کوهنوردان زنی که در این تصویر به چشم می‌خورند نیز، از تبعات ناشی از انتشار این تصویر بدون شک بی نصیب نخواهند ماند و کمترین هزینه‌ای که در این خصوص پرداخت خواهند کرد، لغو سفر  یا حتی ممنوع الخروج بودنشان خواهد بود!

6-  جالب‌تر این که برخی از همین دوستان که ادعای مستقل بودن دارند هم از امکانات فدراسیون جهت صعودهایشان استفاده می کنند و در این سمت هم از امکانات انجمن برای سفر به آمریکا!!

 

به گمانم امروز دود ناشی از نشست و برخواست عباس ثابتیان با فرامرز نصیری و همچنین جلسه ی او با فدراسیون نه تنها به چشم او که به چشم همه‌ی ما خواهد رفت و عباس ثابتیان در راس این مجموعه مسئول مستقیم چنین جریانی است و باید پاسخگو باشد.

 

 پ.ن : ساعاتی پیش ، مطلب توسط نصیری بروزرسانی گردید و کلاغها نظرات خود را در ذیل پست منتشر کرد!

و در حرکتی بسیار اهانت آمیز و جاسوس مابانه  ، ضمن انتشار عکس با سایز اصلی ، از زنانی که او در عکس می شناسد نام برده و  دیگران را هم تشویق به شناسایی و افشای نام افرادی که او نمی شناسد  می کند!!!!!!!!!!

نمی دانم برای خودمان متاسف باشیم! یا برای فرامرز نصیری! یا برای زنان بخت برگشته ی کشورمان که هر کسی ، هر جا و  به هر  بهانه ای  حریم خصوصی زنانه و حرمت انسانی شان را نقض می کند !!

  سخن دیگری؟ ()