احسان بشیرگنجی
تماس با من
پروفایل من
      برج سینا ! (یادداشت ها و عکس های احسان بشیرگنجی)
به بهانه ی انتشار گزارش مشاور حقوقی فدراسیون به قلم: احسان بشیرگنجی - ۸ تیر ۱۳٩۱

خورشید را گذاشته،
میخواهد
با اتکا به ساعت شماطه دار خویش
بیچاره خلق را متقاعد کند

که شب
از نیمه نیز بر نگذشته است*

*شاملو


بالاخره مشاور حقوقی فدراسیون کوهنوردی با گذشت 5 ماه! از صدور حکم که تصویر آن پیشتر در همین وبلاگ درج شده بود ، گزارشی تنظیم و منتشر کرد!

1-اشاره شده است که ارائه این توضیح " از یک طرف به جهت ملاحظاتِ مربوط به سفر آقای "بابازاده" و عدم حضور وی به تعویق افتاد " . سوال پیش آمده به این شکل است : که چرا فدراسیون کوهنوردی در همان مقطع صدور حکم چنین گزارشی را ارائه نداد و اینکه چرا پس از گذشت زمان 5 ماهه از صدور این حکم و درست زمانی که کیومرث بابازاده عزم سفر کرده ، چنین اقدامی انجام می گیرد؟ آیا این بدین معنا نیست که فدراسیون سعی دارد نقاط ضعف خود را با منت گذاشتن بر سر دیگری پوشش دهد؟

2-در ادامه آمده است : "از طرف دیگر  پس از بازگشت ایشان از سفر نیز  با دعوت فدراسیون از  جناب آقای "عباس ثابتیان" رئیس انجمن کوه‌نوردان و هم‌چنین جناب آقای "عباس‌محمدی" (در جایگاه مرتبط و مطلع) طی نشستی؛ ضرورت التزام ایشان نسبت به اظهارات امضاء شده در دادگاه تبیین گردید"

سوال دیگر اینکه : چرا فدراسیون کوهنوردی ، شخصا و مستقیما از خود کیومرث بابازاده جهت حضور و گفتگوی رو در رو دعوت نکرده و سعی داشته است از طریق واسطه نظریات خود را به گوش بابازاده برساند؟ در این بین بجز ثابتیان و محمدی می توان به کاوه کاشفی نیز اشاره نمود که فدراسیون از ایشان نیز خواسته بود تا صحبتی با بابازاده داشته باشد و ...

3- باز در ادامه می خوانیم : "این گزارش حاکی‌ست: در جلسه‌ی رسیدگی این دادگاه به تاریخ ۱۵/بهمن/۱۳۹۰، به جهت تقریر و تحریر جناب "بابازاده" مبنی بر اعلام آمادگی جهت پوزش خواستن از سرپرست فدراسیون (مکتوب در فدراسیون موجود است) ، ریاست فدراسیون موافقت نمود تا ادامه‌ی رسیده‌گی پرونده، موقتاً در حالت تعلیق قرار گیرد"

اول اینکه تاریخ حکم دادگاه آنگونه که در تصویر پیداست پنجم بهمن ماه است نه پانزدهم. از دیگر سو اگر فدراسیون چنین مکتوبی مبنی بر اعلام آمادگی کیومرث بابازاده جهت پوزش خواستن از سرپرست فدراسیون را در اختیار دارد ، چرا آن را جهت شفاف سازی افکار عمومی که به قول خودشان هیئت منصفه ی اصلی هستند منتشر نمی کند؟! آیا می خواهد با این کار خود لطفش شامل حال بابازاده شود؟!

4-در پایان آورده اند : "فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی؛ ضمن احترام به یکایک پیش‌کسوتان ارجمند، صاحب‌نظران ومنتقدان گرامی، بر این باور است که در این رابطه هیئت منصفه ی اصلی جامعه ی فهیم کوه نوردی و صعودهای ورزشی خواهد بود"

اگر واقعا فدراسیون بر این باور است ، باید و باید جهت برگزاری جلسه ای علنی ، با حضور کیومرث بابازاده و محمود شعاعی اقدام کند ، تا افکار عمومی شاهد گفتگوی رو در رو و نیز تمام اسناد موجود باشند و خود تصمیم بگیرند که خورشیدشان کجاست!!

5- می توان متصور شد فدراسیون با انتشار این گزارش در این مقطع زمانی ، سعی دارد تا دیگر بار فرار به جلو بکند و افکار عمومی را از جریانات اخیر و زیر سوال رفتن صعودهای خود منحرف سازد. غافل از اینکه دیگر این حنا ، رنگی ندارد!!

6- بالاخره فدراسیون با آن نگاه از بالای خود به جامعه ی کوهنوردی و انجمن کوهنوردان پذیرفت که جامعه ی کوهنوردی و افکار عمومی هیئت منصفه ی اصلی است و جالبتر اینکه برای ساکت کردن کیومرث بابازاده دست به دامن همان انجمنی شده است که نامه های فراوانی به حراست سازمانهای مختلف به جهت منع فعالیت انجمن ارسال کرده است... حکایت جالب و تلخی است سیاست های یک بام و دو هوای فدراسیون!!

7- شنیده ها حاکیست کیومرث بابازاده اسنادی را در اختیار مراجع قانونی قرار داده است که پس از طی روال قانونی همگان از آن با خبر خواهند شد... آیا اینبار و در واکنش به این کار نیز فدراسیون قضاوت را به جامعه ی کوهنوردی واگذار خواهد کرد؟!

پ.ن 1 : جالب است فدراسیون کوهنوردی که تا به امروز هیچگاه افکار عمومی را به رسمیت نشناخته و پاسخی منطقی به سوالات این جامعه و شبهات موجود نداده ، اینبار دست به دامن افکار عمومی شده است!!

پ.ن 2 : همواره شاهد بوده ایم که در انتشار یادداشتهایی این چنین در این وبلاگ یا وبلاگهای دیگر که عملکرد فدراسیون را مورد نقد قرار داده ، سیل پیامها با نام افراد مجهول الهویه روان شده است. آیا افکار عمومی جامعه کوهنوردی ، همین افراد بی نام و نشانند؟ آیا می توان متصور شد همین افراد با نامهای مستعار خود از عوامل فدراسیون هستند؟!

  سخن دیگری؟ ()