احسان بشیرگنجی
تماس با من
پروفایل من
      برج سینا ! (یادداشت ها و عکس های احسان بشیرگنجی)
محمود شعاعی به دنبال چیست ؟! به قلم: احسان بشیرگنجی - ٢۸ شهریور ۱۳٩۱

 با انتشار دلایل تعلیق انجمن  کوه نوردان ایران  که چهارده سال از تاسیس آن می گذرد و انجمن غارنوردان و غارشناسان که دو سال و اندی است که فعالیتهایش را آغاز نموده  و افشای اینکه شکایت مستقیم «محمود شعاعی»  و ایراد اتهامات به این انجمن ها باعث این تعطیلی شده  ، سوالی که مطرح می شود این است که محمود شعاعی  از طرح این شکایت ها و ارسال مکرر نامه های محرمانه به این سو و آن سو  و تکاپو برای حصول چنین نتیجه ای  به واقع به دنبال چه بوده؟ آن هم در شرایطی که مجموعه ی تحت امر او ، خود از نظر اجرایی این روزها  آن قدر ضعیف است که برای اعزام تیم ملی سنگنوردی کشور به مسابقات جهانی از شرکت کنندگان «برادرانه» درخواست پول قرضی می کند. بخوانید صحبت های «احمد شیر محمد» مدیر تیم های ملی سنگنوردی را در همین رابطه در کوه نیوز.

براستی تمامیت خواهی محمود شعاعی و گسترش ظرفیت اسمی فدراسیون کوهنوردی و تعمیم آن به رشته های غیر مرتبطی مثل غارنوردی ، دره نوردی ، دوچرخه کوهستان  و  حتی ظاهرا ورزشهای هوایی   ، آنهم در شرایطی که رفع حوائج و نیازهای بخش کوهنوردی و صعود های ورزشی هم برای او به سختی میسر است  به چه منظور صورت می گیرد؟

در ثانی با وجود همه ی  این مشکلات ،  از میدان به در بردن تشکیلات مستقلی که در انجام این امور می توانند یاری گر تیم اجرایی او  و بهینه کردن نتیجه ی حاصله  برای خود او  به عنوان «مسئول دولتی کوه نوردی کشور»  باشند با چه سیاستی است ؟!

به عنوان مثال با توجه به در شرف بودن دومین جشنواره سنگنوردی بیستون  ، توجه شما را به این نکته جلب می کنم که آغاز فعالیت  جشنواره مذبور بر اساس  طرح ، ایده و پیشنهاد انجمن کوه نوردان و با اتکا به  ارتباط  ایجاد شده  این  انجمن با آلپاین کلاب فرانسه  عملی شد! و  در واقع این انجمن کوه نوردان بود که در اجرای طرحش از فدراسیون دعوت به مشارکت و همکاری نمود!! پس می توان نتیجه گرفت که فدراسیون کوهنوردی به سرپرستی محمود شعاعی می توانسته و  اگر اراده کند همچنان می تواند از  تشکیلات مستقلی مثل انجمن کوه نوردان و از برایند تجربیات ، ارتباطات و  فعالیت های افراد آن بعنوان سکوی پرشی  در جهت رسیدن به اهدافش استفاده نماید. کما اینکه در مورد جشنواره بیستون  به نحو اکمل کرد!

و این حتی منافاتی با گرایشات تمامیت خواهانه ی سرپرست حال حاضر  فدراسیون کوه نوردی جمهوری اسلامی ایران  هم ندارد. پس به نظر شما به راستی چرا؟ چرا محمود شعاعی عامدانه تصمیم به از میان بردن این انجمن ها گرفته است؟

یکی بر سر شاخ و بن می برید؟؟

 

مایلم نظر شما خوانندگان عزیز را بدانم.

با دوستی - احسان

  سخن دیگری؟ ()