احسان بشیرگنجی
تماس با من
پروفایل من
      برج سینا ! (یادداشت ها و عکس های احسان بشیرگنجی)
در باب ساده زیستی! به قلم: احسان بشیرگنجی - ۱٩ مهر ۱۳٩۱

در خبر ها آمده: آمار گمرک ایران  نشان می‌دهد در ۵ ماه نخست سال جاری ۱۵ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو به ارزش ۳۴۱ میلیون دلار وارد کشور شده که ۷۸ درصد از این واردات با ارز دولتی بوده است.

اتومبیل‌هایی که مردم عادی ترجیح می‌دهند نزدیک‌شان نشوند، تا مبادا خطی رویش بیافتد و مجبور شوند تمام زندگی‌شان را بابت خسارت بدهند.

 

اینکه چه کسی این واردات را انجام داده و چه کسانی این ماشین ها را خریداری می کنند و چه افرادی در نهایت سوار این ماشینها می شوند  از دایره ی دانسته های ما و البته از دایره ی موضوعات این وبلاگ خارج است. فقط در ارتباط با ورزش کوهنوردی  می توان پرسید آنجا که متولی رسمی  ورزش ما ، به این مفتخر است که با تلاش شبانه روزی و نامه نگاری های فراوان  توانسته در یک صعود برون مرزی برای هر نفر 3000 دلار ارز دولتی  دریافت کند (اشاره به تیم ترانگو) و همانطور که گفتیم بسیار هم به این توان اجرایی و حمایتی خود می بالد و مفتخر است ،  کسی که 300.000.000 دلار ارز دولتی جهت واردات خودروهای لوکس گرفته ، چقدر باید برای اینکار تلاش شبانه روزی و نامه نگاری کرده باشد!! و چقدر می تواند به کار بزرگی که انجام داده افتخار کند!!

از جانب خودمان به همه ی افتخار آفرینان این سرزمین تبریک می گوییم.

 

پ.ن: امروز  روز جهانی مبارزه با اعدام بود! این روز را هم به یک نفر تبریک می گوییم. البته هنوز نمی دانیم آن یک نفر چه کسی می تواند باشد!!

  سخن دیگری؟ ()