احسان بشیرگنجی
تماس با من
پروفایل من
      برج سینا ! (یادداشت ها و عکس های احسان بشیرگنجی)
خودرو ملی! ... کوه نورد ملی! .. افتخار ملی! به قلم: احسان بشیرگنجی - ۳٠ مهر ۱۳٩۱

این روزها نظاره گر خاموش اتفاقات دور و برم  هستم  و اخبار نگران کننده ی دنیای  پر التهاب پیرامونم را دنبال می کنم . دست و دلم به نوشتن درباره ی کوه نوردی نمی رود . آنقدر مسئله داریم در این سرزمین  که به کوه نوردی نمی رسد.

اما می بینم که بعضی ها انگار حواس شان به هیچ چیز «جز خودشان» نیست و مصمم و خلل ناپذیر  همچنان «افتخار» تولید می کنند! خوش بحال شان که می توانند چشم هایشان را روی همه چیز  ببندند و اینقدر راحت خودشان را روی کار مهم شان متمرکز کنند و عالم و آدم  برایشان اهمیتی نداشته باشد .

توانایی «تدقیق» و «تمرکز» در میان این همه «آشفتگی» و «عدم توازن همه چیز» ، واقعا توانایی رشک برانگیزی است!  اگر یک چیز وجود داشته باشد که من در میان آشفتگی افکار و احساساتم حسرتش را داشته باشم و به آنان که این توانایی را دارند حسادت کنم همین است. حقیقت این است که برای فرار از همین آشفتگی ها  ، شیفته ی کوه نوردی شدم و برای غلبه بر این بی توازنی به آغوش آرام و  بی دروغ کوه پناه بردم!

ولی حالا؟؟

حالا در تلاش برای «ملی» کردن همه چیز کشور ، که خب ظاهرا اتفاق ارزشمند و مبارکی است ، دامنه ی «ملی کردن ها» به کوه نوردی هم رسیده. و در این گریزگاه  یعنی در کوهستان هم دیگر جایی برای آنها که استانداردهای «ملی» را رعایت می کنند نیست! و یکی از شاخصه ها و توانایی های لازم برای کسب این استاندارد، همین قدرت تدقیق و تمرکز در شرایط آشفته ی کنونی روی یک کار بخصوص است که چنین کاری البته از توان من خارج است! خوش بحال آنان که از این توانایی عظیم برخوردارند!

 

پ.ن 1: عکس از وبلاگ کوه نوشت.

پ.ن 2 در وبلاگ ماگما بخوانید: در افتتاحیه جشن واره بیستون و در مقابل چشم مدعووین پر شمار کشوری و لشکری ! که احتمالا هیچ کدام از کوه و سنگ نوردی چیزی سر در نمی آوردند ، مجری مشغول تمجید از عظیم قیچی ساز بود ... ادامه

پ.ن 3: در وبلاگ همطناب من بخوانید: جشنواره "عظیم" بیستون!!

پ.ن4: سرمای شبهای آذربایجان استخوان سوز شده! به فکر زلزله زدگان بی سرپناه باشیم. منابع غیر رسمی از مرگ یک کودک دو ساله بر اثر سرما در ورزقان خبر می دهند.  این را هم بخوانید! دردناک است.  ای که دستت می رسد کاری بکن!

 

  سخن دیگری؟ ()