احسان بشیرگنجی
تماس با من
پروفایل من
      برج سینا ! (یادداشت ها و عکس های احسان بشیرگنجی)
لیلای بی لیلی... به قلم: احسان بشیرگنجی - ۸ بهمن ۱۳٩۱

تلاش خواهم کرد فیلم "لیلای بی لیلی" که در مورد زندگی و مرگ لیلا اسفندیاری (کوهنورد زن ایرانی)تهیه شده تا فرا رسیدن روز تولدش در بیست و هفت بهمن ماه ، بر روی اینترنت بصورت کامل منتشر کنم . همچنین کل فایلها و مصاحبه های افراد ، اعم از دوستانش ، منتقدانش ، آدمهایی که در کوهنوردی امروز آن مملکت مسئولیت دارند ، قهرمانان و هیمالیا نوردان به اصطلاح ملی و مورد تایید دولتی ، کوه نوردان مستقل و هر کس که در مورد لیلا سخنی گفته یا اظهار نظری کرده و من با او برای تهیه این فیلم گفتگو کرده ام بصورت کامل منتشر کنم و قضاوت در مورد این زن ورزشکار و مصمم ایرانی و ناملایمات و مسائل پیش رویش و برخورد مسئولین مملکتی با او و تلاشش را به قضاوت بینندگان و علاقه مندان این ورزش بگذارم .

ذکر این نکته هم لازم است که نسخه ی اولیه ی فیلم مربوطه، در ابتدا به سفارش باشگاه کوهنوردی دماوند تهیه شده بود تا در مراسم یادبود او به نمایش عمومی در آید که به دلایل نامعلومی در آخرین لحظات مراسم از پخش آن در سالن ممانعت به عمل آمد.
فیلم اخیر اما از لحاظ ساختاری و سمت و سو و زاویه ی نگاه به این بانوی پرتلاش و حادثه ی مرگ او با نسخه ی ابتدایی تفاوت دارد.

رضا نظام دوست

  سخن دیگری؟ ()