احسان بشیرگنجی
تماس با من
پروفایل من
      برج سینا ! (یادداشت ها و عکس های احسان بشیرگنجی)
به بهانه ی آخرین یادداشت پرستو ابریشمی در خاک خوب به قلم: احسان بشیرگنجی - ۱٦ بهمن ۱۳٩۱

سلام

یادداشت را چند باری خواندم و مرور کردم صحبتهایی که پیشتر با هم داشته بودیم را.

راستش را بخواهی چندان تمایلی نداشتم وارد این بحث شوم اما برخی صحبتها حرفهایی در پی دارد که هرچه کردم نشد نگفته از کنارش بگذرم. ممنون که حوصله می کنی و همه را تا آخر می خوانی!

همانگونه که در پیامی که برایت گذاشتم هم گفتم : معتقدم این یادداشت خیلی پیش تر از اینها باید نوشته و منتشر می شد و اگر امروزه به قول خودت از کوهنوردی بانوان فقط همان اورست در یادهاست و از فرخنده صادق و لاله کشاورز یاد می شود مقصر اصلی خود شما فعالان این عرصه بوده و هستید که هیچگاه ندانستم این سکوتتان دلیل بر چه بوده است؟ و در پی این سکوت چه منافعی ، مصلحت اندیشی هایی وجود داشته که کسی رغبتی به سخن گفتن نداشت!

برایم جای سوال بود که چرا زمانی که خیل عظیم انتقادها به فدراسیون کوهنوردی از سوی برخی وبلاگها مطرح بود ، یک یادداشت انتقادی نوشته نشد!

آنروزهایی که لیلا اسفندیاری به تنهایی بار ناملایمات را بر دوش می کشید چرا هیچکدام شما یادداشتی در دفاع از او به رییس فدراسیون و سیستم ورزش کشور ننوشتید؟

چه شد که امروزه بیاد سارا عدالتیان ها می افتید؟ اصلا از مشکلاتی که او برای غارنوردی در بخش بانوان به دوش کشید خبری دارید؟ یا فقط برای پر کردن و ردیف کردن اسم به نامش نیاز داشتی؟

اگر واقعا اینگونه است که می گویی دلیل همکاری با این سیستم که بهایی به بانوان نمی دهد چیست؟

شرکت در صعودهای هیمالیا ، برگزاری دوره های آموزشی و ... به من حق بده که اینگونه فکر کنم حالا که  رییس فدراسیون آخرین روزهای خود را سپری می کند یاد انتقاد کردن از سیستم او افتاده باشی!

می بینی همه ی اینها را هم می شود در راستای همان استفاده ی ابزاری دسته بندی کرد!

برایت نوشتم و باز هم اشاره می کنم که خوشحالم نوشتی دردهای اینروز جامعه را اما پرستو نوشدارو بعد مرگ سهراب چه فایده دارد؟!!

باری هر جهت. خواستم حرفهایی که بود را بزنم و دیگر اینکه به قول دوستی که همسفر آبها شد : از دوستی ها تنها یاد است که می ماند و شرافت که گوهری خدشه نابردار است...

 

باقی بقایت.

 

پ.ن : یادداشت پرستو ابریشمی با عنوان : در ذهن مسئولین چه می گذرد!

  سخن دیگری؟ ()