احسان بشیرگنجی
تماس با من
پروفایل من
      برج سینا ! (یادداشت ها و عکس های احسان بشیرگنجی)
صدای فرناز اسماعیل زاده باشیم! به قلم: احسان بشیرگنجی - ۱٤ مهر ۱۳٩٢

 

فرناز اسماعیل زاده ، تنها نماینده زن سنگنوردی ایران از حضور در مسابقات جهانی کره جنوبی ، تنها به دلیل انصراف سرپرست تیم از همراهی ، و از سوی معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان منع شد!!

برای من که سالها در عرصه نوشتاری کوهنوردی و ورزشهای پیرامون آن فعالیت می کنم ، این سکوت رسانه ای برایم عجیب و بسیار تلخ است!

همین چند هفته پیش شاهد اتفاق ناخوشایندی که برای تیم کاتای دختران افتاد بودیم. که آن هم با مدیریت ناکارآمد شخص مرضیه اکبرآبادی به وقوع پیوست.

و اینک نوبت به سنگنوردی رسید!

فدراسیون کوهنوردی و در راس آن مدیر ناکارآمدش "محمود شعاعی" آیا نمی توانست فرد دیگری را جایگزین سرپرست تیم کند؟

آیا فدراسیون که همیشه و در همه جا دست به بیانیه دادنش خوب است ، نمیتوانست توضیحی در باب این اتفاق ناخوشایند بر روی وبسایت خود منتشر کند؟

حسین رضایی ، مسئول روابط عمومی فدراسیون کوهنوردی که در وبلاگش به تمامی مسائل روز کوهنوردی می پردازد و از همه چیز هم آگاه است! چرا در این باره سکوت اختیار کرده است؟

وبلاگ کلاغها به نویسندگی فرامرز نصیری که سعی دارد حقایق را یافته و منتشر کند ، چرا واکنشی نشان نداده است؟

وبلاگ گل کوه که در حوزه ورزشهای کوهستانی بانوان فعالیت دارد ، و الحق و انصاف هم خوب توانسته است مخاطبان خود را راضی نگه دارد ، چرا به این مشکل نمی پردازد؟

فرناز اسماعیل زاده شاید قربانی این ناکارآمدی ها و تنگ نظری ها شد اما می تواند بهانه ای باشد برای ما که حق از دست رفته ورزشکارانمان را به طرق مختلف مطالبه کنیم. 

حکایت تلخی است. اینکه قرار باشد با هزینه شخصی برای وطنی به میدان بروی و کسب افتخار کنی که قدرت را نمی دانند و تا می توانند مانع تراشی می کنند. 

یا شاید هم ماجرا از جای دیگری آب می خورد؟
شاید اسلام ناب محمدی به خطر می افتد! شاید!!

با این همه بیایید صدای فرناز اسماعیل زاده باشیم.

  سخن دیگری؟ ()