اندر حکایت کلاغهای این سرزمین

استناد به مجلات "شاهد عینی" که هر کس می تواند باشد و عدم ذکر نام و نشان تنها بار مسولیت از دوش نگارنده بر می دارد. وجود تناقض در گفتار نویسنده سرزمین کلاغ ها که استناد سایت کوه نیوز را به اخبار سایت سرزمین خورشید در باره صعود مهدی عمیدی را عملی غیر حرفه ای  و اشتباه می داند و حال خود استناد به مشاهدات شاهدان عینی می کند چه می توانند نامید؟
اکنون نیز بنده تحت عنوانی که شما برای من قائلید به عنوان "افکار عمومی" این "حق" را برای خود قائلم که توضیحات جنابعالی را در باب این تناقض بدانم دوست عزیز.شما که معتقد شفاف سازی و بیان حقیقتید آیا بر آن بوده اید تا از شاهد عینی تان جزئیات حادثه را بپرسید یا تنها اکتفا به آماتور بودن تیم و بی نظمی در حرکت را توضیح کامل برآن حادثه می دانید آیا شاهد عینی شما به چشم خود دیده است که حرکت بی نظم افراد باعث حرکت سنگ و منجر به حادثه شده است؟ هر آنکس که کوهنوردی کرده باشد به خوبی می داند که حرکت افقی یک تیم 14نفره در یک مسیر تراورس کما آن که منجر به حرکت سنگی گردد حرکت سنگ رو به پایین خواهد بود و تنها در صورتی حرکت سنگ باعث همچین اتفاقی خواهد شد که نفرات در بالا دست در حال حرکت باشند .در ثانی شما نیازمند شفاف سازی و ارائه توضیحات هستید و باز خود را محق به حقی می دانید که ندارید.
 مسلما ارائه گزارش برنامه و حادثه از وظایف سرپرست برنامه (حسین امانی) می باشد اما در این حادثه زمانی که شما مشتاقانه در پی یافتن حقیقت بودید سرپرست برنامه که اتفاقا برادر کوچک متوفی این حادثه هم هست به دنبال تشریفات قانونی و حمل جسد برادر خود از این ساختمان به دیگری بود.
نمی دانم به چه می اندیشید اما حداقل شرط انسانی در این شرایط دادن تسلیتی حتی برای رفع تکلیف است و اندکی صبوری .تا سرپرست برنامه از مراسم خاکسپاری و.....فارغ گردد تا با فراق بال به کنجکاوی های شما دوستان بپردازد و به حقوق معوقه شما افکار عمومی را بپردازد.
 اما واقعیت آن است که این گونه افکار و بر خورد ناشی از فرهنگی است که در جامعه ایران جریان دارد که عقاب های این سرزمین نیز به مانند کلاغ های آن نشسته بر پیکره های بی جانند و شرایط موجود جامعه و معضلات آن ناشی از همین نگاه به موضوعات مختلف است .
باز مرور کردم سرزمین کلاغ ها را تا شاید تبریکی حتی کوچک به تلاش مهدی عمیدی که در یک اکسپدیشن دو قله ی 8000متری را صعود کرده بود و به استناد به سایت کوهنوردی نپال هر دو قله را به عنوان سرپرست یک تیم بین المللی و بدون اکسِژن صعود کرده است بیابم, اما دریغ ,دریغ آن جا که همت و تلاش این فرد در امداد رسانی به دو گروه کوهنورد اسپانیایی در کمپ4نیز در لابلای هیاهوی حق طلبی افکار عمومی گم شدو باز این گمانه که اندیشه نویسنده این سرزمین نه به جهت اعتلا که ناشی از پیروی از همان فرهنگ جامعه ایرانی است بیشتر تقویت گردید .
اما آیا به راستی در این دنیای قرن 21و زمانی که انسانها را دیگر چیزی باقی نمانده است به سبب هجوم سرعت و تکنولوژی و ماشین آیا این حداقل حق ما نیست که ذره ای مهربانانه و از پی اعتماد به هم بنگریم و حجمه های بی مهابای خود را در پیکره های بی جان کمی نظاره کنیم.
 بگذاریم که به جای تلاش برای "احقاق حق افکار عمومی" درجهت به تصویر کشیدن مدارک و شواهد به ذره ای اعتماد بسنده کنیم .
نگران نباشید این که کسی اورست را صعود کرده باشد یا خیر ,این که کسی مانسلو را صعود کرده باشد یا خیر!! کمکی در جهت اعتلای فرهنگ مادی و انسانی ما نخواهد بود.
 بگذار همه کوهنوردان اورست را صعود کرده فرض کنند!!! آیا باز هم از احساس ما از صعود آن کوه و بهره از زیبایی آن طبیعت بکر خواهد کاست؟
 البته که خواهد کاست اگر به دنبال آن باشیم که همواره تنها "مرد سرزمین کلاغ ها" باشیم.
با احترام 


محمد تاجران 

http://weneedtrees.com/

Email : malan1445@yahoo.com
 Mohammad@weneedtrees.com

/ 9 نظر / 6 بازدید
فرامرز نصیری

سلام بر احسان عزیز لینک نوشته ی محمد تاجران را قبلا دیده بودم و متن کامل آن را نیز در سایت سرزمین خورشید خواندم . آنچه تاجران نوشته ، از آنجا که در همان قدم اول و کاملا مبتنی بر "پیش داوری و تهمت" است به نظرم متنی بی ارزش تلقی می شود و هر گونه تلاش برای پاسخ گوئی بی هوده و عبث خواهد بود . با کسی که از همان ابتدا متهم می کند و قضاوت و حکم خود را پیشاپیش صادر کرده است چه امید و چشم اندازی برای بحث و گفت و گو می توان داشت ؟! " به راستی آیا چه حقی برای مردم سرزمین کلاغ ها ست که هیچ حمایت ، تلاش و همتی در این حرکت نداشته اند و تنها امیدشان شکست آن صعود ... " نوشته ی تاجران و تهمت زدنش به کلاغ ها که " تنها امیدش شکست صعود و ... " نفرت انگیز و تهوع آور است ! بهرحال احسان جان ! کلاغ های ما کاری به افکار و عقاید ارتجاعی و منسوخ شده ی امثال تاجران ها که کوچک ترین نگاه انتقادی را نیز برنمی تابند ندارند و زندگی خود را بنا بر اصولی که بدان اعتقاد دارند پی می گیرند ! پرسش از امثال مهدی عمیدی ها و رسول نقوی ها در باره حقیقت حق مسلم ماست !

کوهنورد

سلام.سپهری عزیز بعداز اینکه گزارشش روداد در یک هفته نامه نقده.جناب فرامرزی این بار در هفته نامه بوکان با اسم کیوان قادرپور همچنان سعی در پوشش اشتباهات خودشون دارن...حال سئوال اینجاست که چرا هیئت استان گزارش ایشون وسایر اعضا رو نمیخوادکه طی نشستی مسایل حل وفصل بشه؟؟؟ویا اینکه چرا شماکه گفته بودید با ایشان در همان روزهای ورود مصاحبه انجام دادید,گزارشتون رو ارائه نمیکنید؟البته برهمگان روشن شده که مسایل غیر اخلاقی وغیر ورزشی مانع صعود شده...ولی چرا شفاف سازی نمیشه؟لطفا به وبلاگ بوکان "محمدی بوکانی"وئاورین کیوان قادرپوریه سری بزنید.

بیگلری

از اکنون به بعد لابد محمد تاجران هم می شود جز آدمهای بد کلاغ مردارخوار. به نظر من نصیری کم ارزشتر از آن بود که برایش چنین قلم فرسایی شود و احترامی که در متن حجاب کراهت رفتار نصیری شده نشان از شان نگارنده آن دارد نه لیاقت مخاطبش که مخاطبش را همگان می شناسند

بیگلری

جناب نصیری تاجران از همان ابتدا محکومتان نکرده! متن را دوباره بخوانید. پس از زیر و رو کردن وبلاگتان و با ارائه شاهد محکومتان کرده! تلاشی برای پاسخگویی نمی کنید چون حرف حساب جواب ندارد عزیز من. حرفش حق است و البته برای شما تلخ خواهد بود. برای ما شیرین است. کم پیش می آید حرف حق شیرین از آب در آید

!

نصیری نوشته: با کسی که از همان ابتدا متهم می کند و قضاوت و حکم خود را پیشاپیش صادر کرده است چه امید و چشم اندازی برای بحث و گفت و گو می توان داشت ؟! خنده داره مردک همه نقدهاش بر پیشداوری و متهم کردن در ابتدای کلامش دور میزنه،بعد محمدتاجران را متهم کرده!

!!

خب پس خداروشکر که کامنتینگ شما برای فحاشی و توهین به فرامرز نصیری آزاده و اسم اینو میشه گذاشت اطلاع رسانی و قضاوت افکار عمومی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دستت درد نکنه احسان کارت عالیه

مسعود

به مطلب خوبی اشاره شده تا شاید وبلاگ کلاغها یاد بگیره یه کامنت بی نام و نشون رو منبع خودش قرار نده . کاش یاد می گرفت افسوس . فرامرز نصیری هر جا هم که جوابی نداره میزنه به صحرای کربلا .