وب سایت کوه نیوز تعطیل شد!

تعطیلی وبسایت کوه نیوز را می توان یکی دیگر از خبرهای تلخ این روزها دانست.
از دید من وجود هر رسانه ای ، چه موافق و چه مخالف در فضای امروز ایران کورسوی امیدی است که می توان دل بدان خوش کرد که هنوز چند سایت و پایگاه خبری هستند که اخبار را به گوش ما برسانند.
در جامعه ی ورزش های کوهستانی ، کوه نیوز نقطه ی عطفی بود و موفق عمل می کرد. بی طرف به تمام اخبار و اتفاقاتی که در حوزه ی ورزشهای کوهستانی می افتاد می پرداخت.
تعطیلی این وب سایت حداقل برای من که سالهای سال است در حوزه ی کوهنوردی فعالیت می کنم و یادداشت و انتقادهایم را منتشر می کنم طعم تلخ و گسی داشت و با یک علامت سوال بزرگ همراه بود که چه شد کوه نیوز به پایان راه رسید.
بعنوان مخاطب این رسانه این حق را دارم که از دوست گرامی ام محمد چیتگرها که کوه نیوز را راه انداخت سوال کنم که چه بر سر این رسانه آمد؟ و منتظر پاسخ منطقی او نیز خواهم بود.
امیدوارم و امیدوارم که این اتفاق مشکل چند روزه ای بیش نباشد و دیگر بار کوه نیوز فعالیتش را از سر بگیرد.

/ 7 نظر / 20 بازدید
فرید

سلام احسان جان چند روز پیش وبسایت فدراسیون هک شد. الان کوه نیوز رو تعطیل کردن. وبسایت پرشین گیگ مفقود شده و قالب وبلاگ ما هم بهم خورده مجبور شدم عوضش کنم. این روزها خبرهایی هست که ظاهرا هیچ کدام هم به هم مربوط نیست!

-

اون موقع که یه عده بخاطر استفاده از اسم کافه کوه چاک دهنها رو باز کردن و به چیتگرها بدترینها رو نسبت دادند باید فکرش رو میکرید که روزی خودش رو کنار بکشه.

کوهنورد

چیزی که نمی دونید بیخودی نگید وحرف توی دهن چیتگرها نزارید کوه نیوز برای چیتگرها هزینه داره بدون فایده قابل توجه از طرفی چندان انگیزه ای هم برای ادامه کار نداشت مضافآ بر اینکه ترجیح میده بیشتر روی شبکه 24 کار بکنه! اگه میخواست بخاطر کافه کوه بره باید همون دو سه ماه قبل می رفت !

کوهنورد

اینم جواب کوه نیوز : در روزهای گذشته تماس های مکرری از سوی فعالان و کاربران حوزه ورزشهای کوهستانی با کوه نیوز گرفته شد که به دنبال پاسخ چرایی تعطیلی کوه نیوز بودند به دلیل افزایش محتوای سایت و به طبع بازدید بالای روزانه کاربران، شرکت تامین کننده خدمات میزبانی سایت، قادر به سرویس دهی به کوه نیوز نمی باشد و برای ادامه کار پنل های سرور مجازی خود را پیشنهاد داده است. با توجه به هزینه بالای سرور مجازی و همچنین پشتیبانی و نگهداری سایت، به این نتیجه رسیدیم که فعالیت های کوه نیوز را تعطیل نماییم. بعد از رایزنی و صحبت های صورت گرفته و همچنین پیشنهادهای عنوان شده از سوی کاربران قرار شد،با ذکر دلیل تعطیلی سایت کوه نیوز، طی فراخوانی از تمامی فعالان و نهادهای حوزه ورزشهای کوهستانی که تمایل دارند برای ادامه فعالیت کوه نیوز، حامی مالی این رسانه ی مستقل شوند، دعوت به عمل آوریم. حامیان مالی کوه نیوز در نسخه جدید سایت معرفی خواهند شد در صورتی که تمایل به حمایت مالی از کوه نیوز را دارید با شماره 09122810089 تماس برقرار نمایید.

برای جناب به اصطلاح کوهنورد

بعد از جنجال تعدادی از وبلاگ ها در قضیه انتخاب کافه کوه به این نتیجه رسیده بودم که باید فعالیت ام را در حوزه اطلاع رسانی ورزشهای کوهستانی و به طبع ادامه روند کوه نیوز را کم رنگ تر و به نوعی کنسل کنم. http://koohnews.blogfa.com/post-225.aspx

کوهنورد

اگه اینی که شما نوشتی درست باشه یک نتیجه بیشتر نمیشه گرفت : آقای چیتگر یا در سایت کوه نیوز دروغ گفته و یا در وبلاگ کوه نیوز !! بعدشم اصلا برای خود شما قابل قبوله که یک سایت خبری مدعی ، به صرف اعتراض یک عده بر سر یک موضوع دیگه کلآ تعطیل بشه !؟؟ آقای چیتگرها مشکل هزینه داره و با اون نوشته ای که شما درج کردید یک تیر و دو نشون زده و خواسته خودش رو هم از شر هزینه راحت کنه هم بهانه ای برای تعطیلی داشته باشه !

کوهنورد

اخیرآ هم اعلام کرده بدلیل " رفع مشکل مالی " دوباره سایت کوه نیوز رو فعال می کنه !! پس مشکل ایشون ارتباطی با کافه کوه نداره!