توطئه ای با هدف تعطیل کردن انجمن کوهنوردان ایران

دیروز در یکی از وبلاگها مطلبی  منتشر شد با عنوان " تبادل زنان سنگنورد " اما بنا به دلایل نامعلوم، آن پست از صفحه‌ی اصلی وبلاگ  مورد نظر به سرعت حذف شد! و نکته‌ی جالب‌تر این‌که در فاصله‌ی چند ساعت همان مطلب ،  این‌بار البته به همراه انتشار تصویر مربوط سفر زنان سنگنورد به کشور دبی ، در وبلاگ کلاغ‌ها انتشار یافت. همین مساله‌ی به نسبت ساده ، ابهاماتی را بوجود می آورد و با توجه به مسبوق به سابقه بودن آن در مورد انجمن کوهنوردان  و وبلاگ کلاغها بسیار شک برانگیز است .

{در مورد مشابه ای استفاده ی بدون اجازه و البته انتشار عمومی عکس های خصوصی و شخصی یکی از افراد شرکت کنده در سفر آقایان کوهنورد و مسئولین انجمن به آمریکا،  که در صفحه ی فیس بوک آن شخص با دوستانش به اشتراک گذاشته  شده بود .. و در پی آن سیل کامنت ها و اظهار نظرهای سخیف ، کثیف و غیر مسئولانه با نامهای مستعار  و مجعول  و بدین ترتیب فرو کاستن و تحریف  و تخریب فعالیت های یک تشکیلات مستقل کوهنوردی با عبارات "سفر به قمار خانه های لاس وگاس" را در وبلاگ فرامرز نصیری شاهد بودیم}

 

و اما ذکر چند مورد درباره ی عکس و مطلب منتشر شده ی خبر اعزام زنان کوهنورد:

1-  بعد از آنکه دو وبلاگ که درج اخبار روز کوهنوردی در آنها مرسوم است و اداره کنندگان آن ارتباطات یا مسئولیت هایی نیز در فدارسیون دارند ،  آن مطلب را منتشر کردند ، تیم تخریب و در پرده ی فدارسیون که مثل همیشه در چنین موقعیت هایی بکار می افتد متوجه خبری شدند که بسیار به کارشان می آمد!

فدراسیون کوهنوردی و در راس آن محمود شعاعی سالهاست  که مشغول جمع آوری مدارک بر علیه کوهنوردان مستقل و تشکیلات مستقل کوهنوردی  بوده و هست . یک نمونه از این مدرک سازی و اتهام پراکنی را در افشای اسناد مربوط به جلوگیری از پخش مجموعه مستندی که به فعالیت های فدراسیون کوهنوردی نمی پرداخت و در مورد کوهنوردان مستقل بود  را در روزهای قبل دیدیم.

نشان دادن عدم صلاحیت انجمن کوهنوردان به انحا مختلف در برخوردهای رسمی یا لابی کردن های پشت پرده ی فدراسیون در طی این سالها همیشه وجود داشته. و  پرداختن به انتشار این خبر از همین زاویه قابل تحلیل است . و به همین دلیل است که ابتدا در وبلاگ وابسته به فدراسیون منتشر شده و بعد به پیشنهاد (و ای بسا دستور) فدراسیون  از آن وبلاگ برداشته و به وبلاگ پرحاشیه‌ و بظاهر مستقل فرامرز نصیری  جهت انتشار ، اینبار به همراه  تصویر  سپرده می شود!

2-  می‌توان متصور شد  فرامرز نصیری که خود را منتقد بی‌بدیل در عرصه کوهنوردی می‌داند و مدعی آزاد اندیشی و دموکراسی خواهی نیز هست ،  تعاملاتی با فدراسیون کوهنوردی در خصوص جلوگیری از فعالیت انجمن کوهنوردان ایران دارد. به بیانی دیگر  خبر و البته تصویر مذکور به خواست تیم تخریب فدراسیون کوهنوردی  در وبلاگ کلاغ‌ها منتشر شده است. در همین بین توجه به دو نکته خالی از لطف نیست :

اول : دوستانی که نصیری را می شناسند اذعان دارند که وی آشنایی زیادی با زبان انگلیسی ندارد و کمتر مطلبی به زبان اصلی و به نقل از سایت‌های انگلیسی زبان در وبلاگش منتشر می کند.

دوم: ‌نصیری همان‌گونه که تاکنون نشان داده ، در انتشار نظرات مخالف یا غیر همسو  بسیار ناشکیباست  و حساسیت خاصی در بخش پیام‌های وبلاگ خود دارد، اما در مورد این پست خاص ، او  اجازه داده  تا در  بخش پیام‌ ها ، خودش یا همگان هرچه بر علیه انجمن می‌خواهند بنویسند. و این البته به این تصور  که جریانی در پشت پرده ی  خبر پراکنی های اینچنینی اوست ، قوت می بخشد!

از قسمت پیامهای وبلاگ کلاغها :

3-  همین یک تصویر کافی است تا فدراسیون کوهنوردی تمام زهر و عقده‌های فروخورده این چندساله خود را بر پیکره‌ی انجمن کوهنوردان ایران بریزد و اتهامی جدیدتر را بر انجمن وارد سازد. تا دیروز انجمن متهم به «موازی کاری» با فدراسیون بود  و آنطور که شنیده ها حاکی ست محمود شعاعی در مدت زمان ریاستش بارها در معیت افرادی از بدنه ی تشکیلاتی دولت و اخیرا یکی از معاونان وزارت ورزش با درخواست تعطیلی انجمن کوهنوردان ، به وزارت کشور مراجعه کرده! که به دلیل نبود ادله ی کافی برای تعطیلی این تشکل مردم نهاد و خود گردان ، به نتیجه ی مطلوب نظرش نرسیده است. اما امروز که ارائه و انتشار این عکس ، خبر از سفر غیر رسمی زنان کوهنورد ایرانی با پوشش و حجابی غیر  رسمی  آنهم به کشور  آمریکا می کند دیگر همه ی مدارک برای انحلال کامل انجمن فراهم است! و توضیحات و دفاعیات مسئولین انجمن دیگر راه به جایی نخواهد برد.

4-  توجه و دقت داشته باشید که اگر در تصاویر سفر اول کوهنوردان انجمن (آقایان) به آمریکا ، تصاویر واضحی از حضور آنان در کلوپ های شبانه وجود داشت تا کنون فدراسیون و شخص نصیری بخشی از اهداف خود را عملی می کردند!

5-  کوهنوردان زنی که در این تصویر به چشم می‌خورند نیز، از تبعات ناشی از انتشار این تصویر بدون شک بی نصیب نخواهند ماند و کمترین هزینه‌ای که در این خصوص پرداخت خواهند کرد، لغو سفر  یا حتی ممنوع الخروج بودنشان خواهد بود!

6-  جالب‌تر این که برخی از همین دوستان که ادعای مستقل بودن دارند هم از امکانات فدراسیون جهت صعودهایشان استفاده می کنند و در این سمت هم از امکانات انجمن برای سفر به آمریکا!!

 

به گمانم امروز دود ناشی از نشست و برخواست عباس ثابتیان با فرامرز نصیری و همچنین جلسه ی او با فدراسیون نه تنها به چشم او که به چشم همه‌ی ما خواهد رفت و عباس ثابتیان در راس این مجموعه مسئول مستقیم چنین جریانی است و باید پاسخگو باشد.

 

 پ.ن : ساعاتی پیش ، مطلب توسط نصیری بروزرسانی گردید و کلاغها نظرات خود را در ذیل پست منتشر کرد!

و در حرکتی بسیار اهانت آمیز و جاسوس مابانه  ، ضمن انتشار عکس با سایز اصلی ، از زنانی که او در عکس می شناسد نام برده و  دیگران را هم تشویق به شناسایی و افشای نام افرادی که او نمی شناسد  می کند!!!!!!!!!!

نمی دانم برای خودمان متاسف باشیم! یا برای فرامرز نصیری! یا برای زنان بخت برگشته ی کشورمان که هر کسی ، هر جا و  به هر  بهانه ای  حریم خصوصی زنانه و حرمت انسانی شان را نقض می کند !!

/ 32 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرید

سلام احسان جان واقعا حالم گرفته شد از نحوه ی برخورد با مساله و این کامنتهای عجیب و غریب.من شاید هیچ وقت با انتشار چنین عکسی موافق نباشم و خودم همیشه در رعایت اصولی که در جامعه حاکمه بسیار دقت میکنم که عکسهای برنامه های ما موردی نباشه که فردا بخواهم خودم را به زحمت بیاندازم و در موردش پاسخ بدم و دلایل رو ردیف کنم و آخرش هم عذر خواهی کنم. ولی ممکنه من هم اشتباه کنم و از دستم در بره.باید سعی کرد اشتباهی رخ ندهد گاهی با ذهنیاتی که خودمان از مسایل داریم شروع میکنیم به پیش داوری و صغری کبری چیدن تا خودمان را اثبات کنیم و وقتی مساله بالا میگیره و طرف شروع میکنه به مقابله در فکر پیدا کردن حامیانی خواهیم بود که هر کدام برای نیات خودشان سعی میکنند دل ما رو بدست بیارن به هیچ وجه با کامنهای ناشناس و مستعار موافق نیستم و اگر زمانی من هم جو گیر شدم و علیه مخالفم کامنت ناشناسی را تایید کرده ام اشتباه کردم. تمام سعی ما در صعود قلم گسترش فضای همکاری و دوستی و توانائی در بحث و گفتگو است نه جدال و مقابله ببخشید اگر جسارت کردم

به رضا فتحی و سایر

موضوع اینجاست که متنهای اخیر برج سینا رو اصلا احسان بشیرگنجی نمینویسه همه اینها قلم رضانظامدوست است و از احساسات پاک و جوانی احسان و رامیار داره نهایت سوء استفاده رو میبره و این دوتادوست عزیز که از شهرت و پربازدید شدن وبلاگشون سرخوش شدن نمیدونن چه راحت بازیچه مقاصد و اهداف این روباه حیله گر شدند تا حالا از خودتون پرسیدیدن چرا این آقای نظامدوست برای خودش وبلاگ نمیزنه تااین مدارک رو اونجا منتشر کنه ؟ پاسخش ساده و روشنه

شخص سوم

برای چندمین بار متوجه شدم که آی کیوت پایینه(قبول دارم این یه تهمت و یه توهینه. اگه خواستی این تیکه رو پاک کن). متوجه نمیشی وقتی تشبیه شغال(که البته بعدن تصحیحش کردم و گفتم که منظورم کرکسه و رجوعت هم دادم به ویکی پدیای فارسی برای توصیفات کرکس!) رو بکار بردم منظورم این نبود که تو شغالی(ایضن کرکس) یا وقتی اون یکی میگه هرزه های باغچه (علف های هرز) نمیگه که تو هستی. بلکه تو رو هشدار و خبردار میدیم که اینجوری نباش و اینجور نشو خدای نکرده. اینا از سر دلسوزی بوده. متاسفانه متوجه نمیشی.[ناراحت]

شخص سوم

مشکل اینه که از اینکه تشبیهت کنن به نصیری یا نظام دوست، عوض اینکه عارت بشه قند تو دلت آب میشه!

شخص سوم

[گل] so nice you are

م.

مشکل اینه که وقتی ما از اینکه یه نفر حتی با روشهای غیر اخلاقی کسی رو که ما خوشمون ازش نمیاد تخریب میکنه از اون رفتارش خوشمون میاد. کار فرامرز نصیری در تخریب سازمانها و افرادی که از اونها کینه شخصی داره زشته و با فرامرز نصیری بعنوان یه پدیده زشت که قصد داره عرصه کوهنوردی رو به لجن بکشه باید مقابله کرد. فرامرز نصیری از طریق وبلاگش داره به کوهنوردی ما ضربه میزنه لذا خطر همچنین جریانی کمتر از رویه های زشت فدراسیون کوهنوردی نیست. لذا به نظر من تند نرفتی . بذار به آقایان فتحی و نقافی و ... صریح بگم که دوستان وقتی شناختتان از فرامرز نصیری کامل نیست اینچنین قضاوت نکنید. ایشون پدیده ای خطرناک و زشت در کوهنوردیه ماست. میتونید درخصوص ایشون از قدیمیهای باشگاه دماوند بیشتر سوال کنید.

محمد

احسا جان منهم مثل جناب فتحی معتقدم باید هرچه زودتر از جناب نصیری عذرخواهی کنی اینکه به جناب نصیری تهمت زده ای واقعن از تو بعید بود در جواب یکی از کامنتها گفتی تصور و برداشتم از پست نصیری این بود خب اولین سوالی که پیش میاد از کی تا حالا طبق تصور و برداشت میشه به دیگران تهمت چیزی رو زد؟ خیلی خوشحالم از کامنت جناب محمدی که بهت تذکر داده تا اطمینانی از رابطه کسی با فدراسیون یا رابطه فدراسیون با ماجراهای انجمن نداری اظهار نظر نکنی اقا یا خانم م. آخر خودتو لو دادی و معلوم شد باشگاه دماوندی هستی میشه بگی تکلیف ماها که باشگاه تشکیلات شما را پدیده زشت کوهنوردی میدونه و میگه باشگاه شما دنیای کوهنوردی ما را به لجن کشیده چیه؟؟؟ نمونه اش همین ادمهایی مثل تو که هیچ احترامی برای آبرو حیثیت کسی قایل نیستند و هتک حرمت شده عادتشون خجالت بکشین پدیده زشت کوهنوردی شماها هستین که همه چیز رو به لجن کشیدین من دیگه دارم قانع میشم که پدیده زشت و خطرناک کوهنوردی ما باشگاه دماوند شماست که چنین اعضایی پرورش میدهد

م.

محمد جان چقدر لحنت شبیه فرامرز نصیری است

محمد

اقا یا خانم م. هرچقدر بیشتر دست و پا بزنی و بیشتر تهمت بزنی هتک حرمت کنی آدم را بیشتر متقاعد میکنید که پدیده زشت و خطرناک کوهنوردی ما همین امثال باشگاه دماوند و اعضایی که مثل تو پرورش داده است من اینو جدن میگم شما همتون یجورایی مریض شدین آدم سالم مثل شماها رفتار نمیکنه پدیده زشت و خطرناک کوهنوردی ما باشگاه دماوند شماست پدیده زشت و خطرناک کوهنوردی ما باشگاه دماوند شماست پدیده زشت و خطرناک کوهنوردی ما باشگاه دماوند شماست پدیده زشت و خطرناک کوهنوردی ما باشگاه دماوند شماست پدیده زشت و خطرناک کوهنوردی ما باشگاه دماوند شماست پدیده زشت و خطرناک کوهنوردی ما باشگاه دماوند شماست پدیده زشت و خطرناک کوهنوردی ما باشگاه دماوند شماست پدیده زشت و خطرناک کوهنوردی ما باشگاه دماوند شماست پدیده زشت و خطرناک کوهنوردی ما باشگاه دماوند شماست پدیده زشت و خطرناک کوهنوردی ما باشگاه دماوند شماست

کیو مرث کاویانی

احسان عزیز اگر هر چقدر سعی میکردی حقانیت مطالب خودت رو به اثبات برسونی ولی نمیتونستی این ممد اقا این کار رو برات انجام داد. به کامنت پایین نگاه کن وکیف کن ببین به چه حال و روزی افتادن!