‫مصاحبه با کوهنوردان در مورد موضوع عمومی ورزش کوهنوردی جرم نیست‬ !

 


پیش از انتشار مصاحبه ی تازه ذکر چند نکته را ضروری می دانم:

در انتشار مصاحبه ی ایرج معانی  برخلاف آنچه از سوی افراد ناشناس در دفاع از حقوق ایرج معانی  - ظاهرا البته! -  بعنوان عمل ضد اخلاقی یا خلاف قانون یا هر چیز دیگری توسط این وبلاگ  ذکر شده ،   برج سینا ! بیان  چند نکته ی بسیار ساده را لازم می داند:

اول:  موضوع گفتگوی مورد بحث ، به هیچ وجه  مربوط  به زندگی خصوصی و شخصی آقای  ایرج معانی نبوده که انتشار آن بخواهد  مخالف اخلاق ، قانون ، عرف یا هر چیز دیگری باشد!  ...

دوم: با هیچ سریشی نمی توان این اتهام را به مصاحبه شونده چسباند که "ایرج معانی از اینکه دارد با او مصاحبه می شود اطلاع نداشته"! (رجوع شود به بخش دوم فایل صوتی و متن پیاده شده از روی آن در پستهای قبل)

سوم: اینکه مصاحبه قرار است  در یک فیلم یا نشریه یا  کتاب یا وبلاگ یا  رسانه ی دیگری  انتشار یابد  چه فرقی  در انتشار آن می کند اصولا؟؟؟!  .... انتشار ، انتشار است و رسانه های مکتوب ، دیداری یا شنیداری فقط در قالب با یگدیگر متفاوتند و کارکرد رسانه ای شان یکی ست!

چهارم: ضمیمه کردن فایل های صوتی در انتشار مصاحبه های انجام شده  فقط از جهت حفظ صراحت در  سندیت مطالب گفته شده  است! همین! و اصولا در هیچ قانونی ، موکدا هیچ قانونی ،  ارزش حقوقی یک گزارش مکتوب با امضای یک شخص حقیقی تفاوتی با ارزش حقوقی  فایل صوتی  همان گزارش نمی کند!

پنجم: اگر در مورد یک موضوع کسی نخواهد اظهار نظری کند خیلی ساده می تواند بگوید من اظهار نظر نمی کنم یا اصولا فلان موضوع برای من جنبه ی شخصی دارد و به شما مربوط نمی باشد! ولی اگر حرفی می زند این پیش فرض ساده مطرح است که مسئولیت حرفی که زده را می پذیرد! همین!

ششم: در مورد گفتگوی مشخص انجام شده با ایرج معانی و انتشار آن در این وبلاگ ، کاملا هویداست که حساسیت این گفتگو نه بخاطر خود گفتگو ، که  بخاطر شخص مصاحبه شونده یعنی ایرج معانی  است  .  و نه در این حرفها ، ایشان سخنان مهم یا محرمانه یا  غیر عمومی ای  می گوید که ما این چیزهای مهم و محرمانه را  بشکل غیر قانونی ، غیر اخلاقی و غیر عرفی در یک محیط عمومی بنام  "اینترنت" منعکس کرده ایم.

بعله موضوع در واقع  شخص "ایرج معانی" و روابط او با فدراسیون کوهنوردی است. و البته  وجود کنترل کامل در فضای اطلاع رسانی های رسمی توسط فدراسیون کوهنوردی برکسی پوشیده نیست .... و این مصاحبه در واقع خارج از این "حیطه کنترل شده"  و  بدون هماهنگی قبلی انجام پذیرفته است و به همین خاطر  برای دوستانمان در فدراسیون حساسیت بر انگیز شده  است! ... در واقع مشکل دوستان معترض مجهول النام این است که چرا با ما (یعنی فدارسیون کوهنوردی)  برای انجام مصاحبه هماهنگ نشده؟!!!  چشمک

و الا این اولین مصاحبه ی انعکاس یافته در این وبلاگ در مورد ورزش کوهنوردی و موضوعات مرتبط نبوده و آخرینش هم نخواهد بود! و هیچوقت اتهام غیر قانونی یا غیر اخلاقی بودن انتشار مصاحبه ها ، از سوی هیچ خواننده یا شنونده ی حقیقی یا مجهول الهویه ای در مورد انجام یا انتشار آن مصاحبه های دیگر به وبلاگ برج سینا زده نشده!

این فقط به نوعی ارعاب یا زهر چشم گرفتن از  نویسنده ی این وبلاگ یا تهیه کننده ی مصاحبه است تا دیگر در مورد وابسته گان به فدراسیون کوهنوردی  از این کارها  نکنند!!

 

هفتم: هیچ موضوع یا بحث محرمانه ، امنیتی ، اطلاعاتی ،  طبقه بندی شده  یا  سیاسی که انتشار آن مخالف مصالح عمومی کشور باشد در مصاحبه با ایرج معانی مطرح نبوده و نیست!! (یا نکند هم هست و ما خبر نداریم؟؟ که اینقدر باعث آشفتگی دوستان شده؟؟!!)

و آخر اینکه:  توهین  به  نویسنده ی وبلاگ برج سینا! ،  ایجاد جو اعتراضی  در وبلاگها و کامنتینگ ها ، بایکوت وبلاگ برج سینا !، و از همه مهمتر  شبهه فکنی های حقوقی و  ارعاب نویسنده  برای انتشار مطالب  و  طرح مغالطه های قضایی در مورد قوانین نشر ، که از اساس در مورد مطالب منتشر شده در این وبلاگ بی پایه است ،  به هیچ وجه باعث توقف رویه ی اطلاع رسانی در مورد موضوعات مشخص و مرتبط با ورزش کوهنوردی در این وبلاگ نخواهد شد!

والسلام -  برج سینا !

/ 21 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حامد

اگه ایشون مستندساز قابلی بودن فرصت این کارهای غیراخلاقی رو پیدا نمیکردن آقای گنجی!!!

فرهادی

احسان ایشونواقعا مستند ساز ورزشی را در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایرانه ؟؟پس با حرفهای ضد این نظام که تا حالا همه جا نوشته که جور درنمیاد کدومش رو باور کنم؟؟ کلا ادم یکرنگی نیست به نظرم

شازده کوچولو

سلام بر احسان عزیز لطفا این مطلب رو بخون http://bagher-eivazi.com/post-288.aspx

فرهادی

احسان ممنون از پاسخت ولی قانع نشدم مگه من گفتم کارمند صدا و سیماست؟؟ این بابا حرفش با عملش یکی نیست همین خیلی هم نیست خدا نگهدار

مهدی فرهادی

احسان جان کامنتهای تحت نام فرهادی از جانب من نیست - نوشتم که سوء برداشت نشه

عیسی

سلام.. سخن آخر را خوب آمدی برادر.. همه می دانند که تو همیشه سبز خواهی ماند.. [گل]

م.ف

سلام. من کاری با درست و غلط بودن این مصاحبه ها ندارم. فقط سوالی که دارم اینکه که انجام این مصاحبه ها چه سودی به حال کوهنوردی این مملکت داره؟ دوم اینکه اگر بحث مستند مرگ لیلا اسفندیاری هست پس چرا با عظیم مصاحبه نمی شه؟عظیم که آخرین نفری بوده که مرحوم اسفندیاری رو دیده؟ امیدوارم فقط مقصد این جریانات جو سازی علیه امثال ایرج معانی نباشه که واقعا با خون دل و با شایستگی به این جایگاه رسیده اند و الان عوض اینکه تشویق بشوند ، در یک موقعیت حساس زمین و زمان علیه ایشون فعال شده اند!

.......................

این علیرضا چقدر شبیه فرامرز نصیری حرف میزنه مخصوصا اینکه نوشته پرچمدار ضد اخلاق شدن در دنیای وبنویسی کوهنوردان

شخص سوم

جو نگیردت بچه! این کارایی که شما میکنی سبز نیست، زرده!

م.ف

دوست من. من قصد دفاع و یا مشکل خاصی با کسی ندارم.و خوشبختانه از دور و نزدیک شاهد و پیگیر تلاشهای کوهنوردانی همچون مرحوم لیلا و عظیم و ایرج و سایرین بوده ام و با اکثرشان در برنامه هایی شرکت کرده و کاملا با ااخلاق و روحیات و تلاشی که برای شرکت کردن در یک برنامه متحمل می شوند بوده ام.مشکل من هم همینجاست که با چنین جریانات و جریانات کارگردانی شده ای آنها رو به حاشیه نبریم و اجازه بدهیم که به جایگاهی که لیاقتشون هست برسن.چون موفقیت آنها ، موفقیت من و شماست و همه جامعه کوهنوردی. عظیم هم آنقدر با حواشی این جامعه آشنایی داره که با هر مدیایی مصاحبه نکنه.