کژ مداری

"مطلب در تاریخ 9 اردیبهشت بروز رسانی و تصاویر ضمیمه نوشته شد"

برج سینا! : در ادامه بازخوانی پرونده کیومرث بابازاده و پس از انتشار حکم دادگاه  ، برخی ناگفته های کوهنوردی ایران را به تدریج ، در این وبلاگ منتشر می کنیم تا عده ی بیشتری از جامعه ی کوهنوردی در جریان امور و آنچه بر کوهنوردی ایران زمین گذشته و می گذرد قرار گیرند. "کژمداری" عنوان پستی است که در چند بخش ، به همراه انتشار تصاویر مکاتبات انجام گرفته در خصوص گشایش مسیر نو (ایران)توسط باشگاه آرش بر روی قله ی برودپیک ، که ما بین این باشگاه  و فدراسیون صورت گرفته تقدیم حضور خواهد شد.

کیومرث بابازاده -کژمداری - بخش نخست :

در این فضای ملتهب و پر از تنش کوهنوردی تمام تلاشم بر این بوده ، موضوع شکایت رسانه ای نشود. نه از جهت مسائل شخصی بلکه با نگرانی از آنکه مبادا دیگر بار ضربه ای به کوه نوردی وارد و اصل فدای حاشیه شود. لیکن به جهات متعددی از جمله طرح مسائل نادرست از سوی عده ای معلوم الحال و مشخص تحت اسامی مستعار مانند : «توصیه» ، «کوهنورد» ، «نکته سنج» با ادبیاتی یکسان جهت تخریب و با هدف کیش شخصیت ، مرا بر آن داشت تا مسائلی را با ارائه مستندات آنگونه که بوده است برای جامعه ی کوهنوردی اطلاع رسانی کنم.

منبع شکایت سال گذشته فدراسیون کوهنوردی از من دال بر توهین ، تشویش ، تهمت و ... که در مراجع قضایی مطرح نمودند ، سخنرانی در جلسه ماهانه انجمن کوهنوردان ایران در تاریخ دوشنبه 6 تیرماه سال 90 بوده که در آن جلسه با وقتی که در اختیار من گذاشته  شده بود به ترتیب درباره برنامه برودپیک ، کمسیون حوادث کوهنوردی ، نانگاپاربات ، صعودهای خارجی و مسائل مالی فدراسیون صحبت کردم و انتظار می رفت که آقایان به جای برافروخته شدن اندکی نسبت به عملکرد خود فکر کرده و با بررسی مسائل پیرامون خود ، علت یابی و در جهت هرچه توانمند نمودن ورزش کوهنوردی گام بر می داشتند.

وظیفه ی هر فدراسیون ورزشی ضمن حمایت از ورزشکاران ، توسعه و بسط کمی و کیفی آن ورزش می باشد و وظیفه ی فدراسیون کوهنوردی نیز همانند سایر فدراسیون ها طبعا حمایت از ورزش کوهنوردی و کوهنوردانی است که عاشقانه و با قبول همه ی مخاطرات خاص این ورزش به آن روی آورده اند.

متاسفانه عملکرد فدراسیون کوهنوردی در بسیاری موارد بخصوص در صعودهای برون مرزی کوهنوردان مستقل طی سالهای اخیر نه تنها حمایتی نیست ، بلکه بعضا سد راه کوهنوردان نیز بوده است.

باشگاه آرش بنا به سنت دیرینه خود در جهت انجام کارهای نو ، گشایش یک مسیر نو ، بنام ایران را از سال 76 در دستور کار خود قرار داده و بالاخره در سال 88 یعنی 12 سال بعد ، انجام این برنامه محقق شد. (در خصوص علت این تاخیر 12 ساله در جای دیگری باید به موضوع پرداخته شود)

جوانانی بی نام و نشان در دنیای کوهنوردی که بعضی از آنان  ردشده های اردوهای انتخابی فدراسیون کوهنوردی بودند (و این نشان می دهد که تشخیص آنان تا چه اندازه اشتباه بوده است) توانستند بیش از 2000متر مسیر نو با درجه فنی TD+  را با مدیریت فنی رامین شجاعی (برای شناخت او به وبلاگ داستان کوه مراجعه شود) گشایش کنند و بنا به علل مختلف از جمله خستگی ، کمبود وقت ، پایان فصل صعود و مواجهه با هوای بد ادامه ی برنامه را به سالهای بعد موکول نمودند. گزارش برنامه در سایت باشگاه آرش – قلمرو کوهستانی ایران و گزارش فنی آن در وبلاگ داستان کوه موجود است.

پس از بازگشت تیم در مجمع عمومی باشگاه در اردیبهشت 89 ادامه و تکمیل مسیر مورد تصویب قرار گرفت و اینجانب بعنوان سرپرست انتخاب و بنا به درخواست خود و با توجه به حاشیه هایی که جلسات کمسیون حوادث کوهنوردی بعلت اظهار نظرهایی که خوشایند سایرین نبوده با فدراسیون داشتم در گروه مطالعاتی قرار گرفتم و مقرر شد مکاتبات و مراجعات لازم از طریق باشگاه با فدراسیون صورت گیرد.

برای روشن شدن هر چه بیشتر موضوع عین مکاتبات انجام شده و پاسخ های دریافتی بپیوست ارائه می شود تا موضوعات مورد سواستفاده افرادی که از کوهنوردی فقط حواشی آنرا برای مطرح کردن خود می شناسند ، سند قرار نگیرد.

1-  در تاریخ 89/3/8 نامه ای با امضای دبیر وقت باشگاه به فدراسیون نوشته شد.

 

 

سایز اصلی تصویر

2-   هنگام ارائه نامه به فدراسیون ، گفته شد که برنامه های تمرینی و آمادگی باید همراه این نامه ارائه شود که مجددا در تاریخ 89/3/18 برنامه های تمرینی نیز برای فدراسیون کوهنوردی ارسال شد.

سایز اصلی تصویر

3- در تاریخ 89/4/7 فدراسیون طی نامه ای 5 مورد خواسته شده را اعلام نمود.

 

 

سایز اصلی تصویر

4- در تاریخ 89/5/9 به تمام 5مورد درخواستی فدراسیون پاسخ و گزارش فنی مسئول برنامه نیز ضمیمه شد.

 

سایز اصلی تصویر

صفحه دوم

 

سایز اصلی تصویر (صفحه دوم)

5- در تاریخ 89/9/22 یعنی بعد از حدود 4 ماه که تیم سخت در حال تمرین و کسب آمادگی بود ، فدراسیون مجددا طی نامه ای موارد خواسته شده نامه قبلی (که ارائه داده شده بود) همراه با نماینده ی تام الاختیار و مسئول فنی باشگاه را برای جلسه ای با حضور کارشناسان خود فراخواند . فقط بند 5 که در نامه ی قبلی کروکی ادامه مسیر را خواسته شده بود به منابع مالی تغییر داده بودند. (علت نامعلوم)

 

 

سایز اصلی تصویر

 

ادامه دارد... 

/ 8 نظر / 12 بازدید
نعمتي

هردم از اين باغ فدراسيون گرامي بري مي رسد سيناجان....به نظر من وجود برخي نعمت است و نبود برخي ديگر رحمت... نكته اي كه ميخواستم با شما درميان بذارم اين هست كه لينك هاي صوتي مصاحبه با خانم كاظمي اشكال داره و نتونستم دانلود كنم عزيز دل شاد باشي

Altay

سلام با اجازه پست اخباری از آناپورنا! را در بخش "از سایر وبلاگ ها "لینک کردم.

ساوا

همیشه از وبلاگت خوشم می آمد

عیسی

و دچار یعنی، "عاشق"..! مسیرتو دنبال می کنم دوسن من.. سبز بمانی [گل]

ساوا

لطفا مرا راهنمایی کنید. این کوه در زلزله 69 رودبار فرو ریخت .مرا در یافتن نامش همراهی کنید.عکس گرفته شده از قله درفک.ممنون

زینب یعقوبی

درود ممنونم از اطلاع رسانیتون بهار زندگیتون پر بار [گل]

تازه كار

پيشنهاد مي كنم لينك بخش دوم رو هم اينجا ذكر كني! اگر كسي با لينك مستقيم به اين مطلب برسد به مطلب دومي دسترسي ندارد

hdvhk

سلام چندی است که بوی حقیقت به مشام نمی رسد ... لطفاً در مورد حواشی بسیار نفرات انتخاب شده اردوهای هیمالیانوردی هیئت تهران تحقیق و به صلاحدید خودتان به عنوان ارباب قلم اقدام کنید . نکند مشام ما خواب باشد . پاینده باشید اینجا بحثی در جریان است : http://news83.persianblog.ir/post/3314/