مکتوب (توضیح حسین رضایی به مخاطبان برج سینا!)

برج سینا ! : آنچه در پی می آید توضیحی است از حسین رضایی در خصوص این یادداشت به مخاطبان برج سینا !  

سپاسگزارم از حسین رضایی عزیز بابت ارسال این پاسخ.

 

 

 

سلام ، این توضیحی‌ست صرفاً به احترام مخاطبان محترم وبلاگ شما و نه پاسخی به رضانظام دوست.

به نام حق!

الغرِیقُ یتشبَّثُ بکُلّ حَشیش

هم‌واره از این‌که اختر اقبال و سعد و نحس احوال مرا مخاطبانی هوشیار و منصف، مشفقانه و بی حب و بغض نیز رصد ‌می‌کنند؛ بی‌نهایت خوش اقبالم! ... به ویژه آنان‌که می‌دانند رصدخانه کجاست و طریق صالح رصد چگونه!...  اما از آنان که مدت‌هاست تبلیغ ناراست می‌کنند و گمان می‌کنند شاقول و اسطرلاب فقط بدست آنهاست و با آن ارتفاع آفتاب می گیرند و حکم به صعود و نزول کواکب می دهند؛ باکی نیست! ... هستند مخاطبان اهل نظری که اندیشه‌ها را به میزان حجت و به معیار حقیقت می سنجند! ... مخاطبانی که برای آنان حظی و شأنی از انتخاب و تأمل و استنتاج قائلیم و تنها به احترام آنان این چند کلام را مرقوم می‌کنیم.

بزرگواران خود مستحضرند؛ اثبات حقانیتِ خویش در برابر تهمت و افترا به واقع دشوار است! ... خاصه در برابر هجمه و مشاغبه‌ی‌ فرد یا افرادی که کلاً به سیم آخر زده‌اند و در باتلاق متعفنی که خود با واژه‌گانی ناشایست به قلم‌ زشت و مبتذل‌شان ساخته‌اند،  مسلسل دست‌و‌پا زنانند! ... لذا در این معرکه‌ی نابرابر که مدعی پس از لجن‌پراکنی‌هایش به ساحت محترم عموم(!) می‌تواند با غسل فریبکارانه و مصلحت اندیشانه‌ی کلام؛ هر مزبله‌ای را بزک کرده و به عیار گندم به خریدارانی خوش‌باور  قالب کند؛ عقل سلیم حکم بر این تدبیر می‌کند که:  کفایت در چند کلامی متقن به جهت تنویر و تکذیب است و باقی برائت است و بس!

 ... مدعی مصداق: « الغرِیقُ یتشبَّثُ بکُلّ حَشیش»است! ... هم‌چون کسی که در  فاضلابی خودساخته سرنگون شده و حالا به هر چیزی و دامان هر کسی (خواه زنده، خواه مرده!)  چنگ می‌اندازد تا غرق و مدفون نشود و حتی بخیه بر مرداب می‌زند تا با ریسمانی نخ‌نما، دیگری و دیگری و دیگری را نیز با خود به اعماق این مهلکه  فرو کشاند!

اما هیهات! هیهات از هم‌داستانی و سقوط! ... هیهات برای قلمی که جز  از ایمانش در بیان حدیث نفس و مکنونات قلبی، از احدی امر و نهی نگرفته و نمی‌گیرد و به مدد دادار خبیر؛ در برابر تهاجم و تخاصم آشفته حالانِ خود کرده و بی‌تدبیر، مرعوب نشده و نمی‌شود! ... (قلمی که در مثال: هرگونه انتسابی در تهیه‌ی مکتوب سازمانی علیه‌ آن مرحومه را فاقد اصالت و اعتبار می‌شمارد!) ... و متعاقباً هر مکتوبی به امضای هر فردی علیه هر موجودی به این قلم نسبت داده شود، ملالی نیست! ... مفت‌گویی‌هایی مرسوم،‌ نهیب‌هایی نامهیب،توهماتی بیمارگونه و لگدپرانی‌هایی مذبوحانه‌ از سوی غریقانِ موصوف، همیشه و همیشه ناگزیری‌ست موجه !!

... بدون اطاله‌ی کلام؛  به قول قرآن: " إِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا ..." ...  حکم واجب بر ایمانِ ثابت این قلم چنین بود که در برابر تهمت و افترا سست و متزلزل نشود و هم‌چنان بر مدار اعتقاد و عمل خود محکم بایستد؛ کار خدای این قلم هم این است که از او دفاع کند! ... محرمانِ نجیب و  هوشیار و آگاه؛ دعا کنند این قلم بر چنین ایمانی استوار بماند، خداوند کارش را خوب بلد است! ... هرچندکه همین توان مختصر نیز موهبت نظر و عنایت اوست! ... بلبل از فیض گل آموخت سخن ورنه نبود / این‌همه قول و غزل تعبیه در منقارش!

حسین رضایی
19 آذر ماه 1390

 

/ 14 نظر / 48 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کوه‌نوشت

متعاقباً هر مکتوبی(یا حتی کامنتی!) به امضای هر فردی علیه هر موجودی به این قلم نسبت داده شود، ملالی نیست! ... مفت‌گویی‌هایی مرسوم،‌ نهیب‌هایی نامهیب، توهماتی بیمارگونه و لگدپرانی‌هایی مذبوحانه‌ از سوی غریقانِ موصوف، همیشه و همیشه ناگزیری‌ست موجه !!

یکی همین دور و ورها

حسین آقا یک همچی نثری که آدمو یاد نوشته های شیخ فضل الله نوری در دوره مشروطه و جنگ با بلاد روس و انقلیز (همون انگلیس) میندازه, یه صد سالی هس که دوره ش سرومده .کاملا مشخصه که داری با آیه و حدیث آوردن خواننده رو مرعوب می کنی و می خوای بگی چه علامه ای هستی!... پدر آمرزیده دفاع تو از عملکرد فدراسیون محمود شعاعی و خصومت این فدراسیون با مرحوم لیلا که مثل روز روشنه و چیزی نیس که بتونی با این کلمات مطنطن و قمپز های علامه ماب خودت انکارش کنی برادر! عزیز جان بالاخره تو حقوق بگیر اون فدراسیونی,اینو که نمی تونی منکر شی!می تونی؟..اگه هم ازون جمله اشخاصی بودی که با سیاستها و رذالتهای محمود شعاعی همسو و هم جهت نبودی مثه افلاکی و بختیاری و بقیه عذر تو رو هم خواسته یود.غیر از اینه؟؟؟؟؟؟ دست بردار جان ما.سی ساله که همین کلمات و مقدس مابی امثال تورو دارن تو تلویزیون و دانشگاه و روزنامه و نماز جمعه به خوردمون میدن ولی ازون طرف پدر همه رو در آوردن!....تو دیگه بی خیال جون ملا!

به آقای رضایی

جریان این حشیش و اینا چیه؟ منظورت همون خس و خاشاکه ؟ یعنی توهم جزو خس و خاشاکی؟ فکر نکنم :دی

سعادتی

بیست نوشتی حسین

شاهد

بابا حسین رضایی جان جانان تو دیگر چرا از قرآن و احادیث و واجبات و منکرات صحبت میکنی؟ مگر این تو نیستی که هر صبح تا شام در حال گپ و گفتگو با مراجع ذی صلاح هستی؟ مگر تو نبودی که با تلفن و پیگیریت با حراست تلویزیون فریدیان را در آن صبح سرد از جلوی تلویزیون به خانه برگشت دادی؟ مگر تو نبودی که با تلفن و پیغام و پسغام نگذاشتی چک امضا شده کمک شرکت سایپا را به لیلا اسفندیاری بدهند؟ مگر تو نبودی و نیستی که از ترس افشاگری های رضا نظام دوست دست به دامن همه کس میشوی؟ مگر تو نیستی که عمری به مدیحه خوانی آقاجانی و بعدا هوایی و امروز شعاعی و فردا نیز نفر بعدی میگذرانی؟ بابا تو بشین توی فدراسیون و با هم پالکی هایت ارقام را جابجا کنید. دو رویی و خباصت تو و هم فکرانت برای کوهنوردان اظهر من الشمس است. حداقل انقدر وجدان داشته باش که کم برای مردم جو سازی کنی. اصلا میدانی تقصیر این رضا نظام دوست است که وقت خود را با حشره هایی امثال تو و شعاعی و بقیه ابواب جمعی فدراسیون تلف میکند. رضا واقعا به این حد رسیده ای که اینها برای تو مهم اند؟ متاسفم.

کوه‌نوشت-1

به به! ... جناب شاهد! ... دُم خوش بیان حضرت روباه! شهادت و افاضه فرموده اید: "مگر تو نبودی که با تلفن و پیگیریت با حراست تلویزیون فریدیان را در آن صبح سرد از جلوی تلویزیون به خانه برگشت دادی؟" ... یا " مگر تو نبودی که با تلفن و پیغام و پسغام نگذاشتی چک امضا شده کمک شرکت سایپا را به لیلا اسفندیاری بدهند؟" بزنید شاهد جان! ... تهمت بزنید! ... تهمت بزنید وهر چه بر سرتان آمده را فله‌ای به من نسبت دهید!‌ ... حتی اگر به خاطر شکست خوردن از زمین و زمان، بغضی یا حرصی به گلویتان پریده و سالیان سال سکسکه‌تان‌‌‌ گرفته، بگوئید کار کار حسین رضایی‌ست! ... یا اگر حین بازگشت از فتح‌الفتوحی‌ اَبتر، زاغکی زیرک بر فرق سرتان بی‌ادبی کرده، بگوئید کار کار حسین رضایی‌ست!... همه را فله‌ای به من نسبت دهید!‌ .... درست به همان سبک متوهمانه‌ی "دائی‌جان ناپلئون"! ... اما شک ندارم اهل نظر، پشیزی برای این ادعاهای تکراری و فله‌ای، ارزش و اعتباری قائل ‌‌شوند ... می پرسید چرا نباید قائل شوند؟! ... عرض می‌کنم!

کوه‌نوشت-2

ای شاهد جانم! ... دارودسته‌ی معروف شما مدت‌هاست که دروغ پردازی می‌کنند و ادعاهای پوشالی به خورد خلق ‌الله می‌دهند!‌ بزرگترین دروغ تاریخ کوه‌نوردی ایران و صعود به قله‌ی "برودپیک" را خاطرتان هست؟! ... همان دروغی که مستدل و مستند برملا شد! .... یا مضحک‌ترین ادعای تاریخ کوه‌نوردی کشور در معکوس (mirror) نمودن و مجعول بودن عکس "عظیم قیچی ساز" بر فراز "نانگاپاربات"؟! ... همان ادعای داغی که با فوتی؛ سرد و خاموش و گم شد! ... خاطرتان هست؟! ... بازهم بگویم؟!!

کوه‌نوشت-3

ببین دُم خوش بیان حضرت روباه! ( آه! ببخشید ... جناب شاهد!) اگر آن رسوایی‌ها را خاطر نامبارک‌تان نیست یا نمی‌خواهید به خاطر بیاوردی و تلخ است، خودتان را آزار ندهید، ما و بسیاری دیگر خوب به یاد داریم و دیگر به این روش‌های نخ‌نمای شما عادت کرده ایم و حتی چه بسا این قوه‌ی تخیل و دروغ پردازی شما برایمان جذاب شده و از آن‌ به عنوان شیرین‌کاری و طنز، بهره‌مند می‌شویم! ... و صمیمانه پیشنهاد می‌کنیم؛ به این روش ادامه‌دهید! و دست به دست هم با مساعدت کارگردان متخصص‌تان (بنویسید کارگردان بخوانید مونتاژ کار!) کمپانی "خالی‌وود کوه‌نوردی ایران" را تأسیس کنید و ملت را هر چند وقت یکبار با نمایش‌های تخیلی‌تان حسابی بخندانید! دُم‌ مبارک‌تان دراز و رقصان باد!

م.

با خواندن این نوشته های حسین رضائی نا خود آگاه یاد کامنتهای بی نام و نشانی می افتم که در وبلاگهای مختلف در تخریب تیم نانگا پاربات و باشگاه دماوندی ها گذارده می شود ادبیات نوشتاری آن کامنتهای بی نام و نشان و این کامنت با نام و نشان بسیار جالب است راستی حسین رضائی عزیز می دانی اخلاق یعنی چه

کوه‌نوشت

جناب آقا یا خانم "م."؛ من مثل شما هراسی از کسی ندارم که پشت نام و نشان‌های جعلی مخفی شوم! ... شاهد‌ مثالم هم همین جاست! ... اما شما مختارید هم‌چنان همه چیز را به من نسبت دهید! گذشته، حال، آینده! اما ... اما متعاقباً هر مکتوبی(یا حتی کامنتی!) به امضای هر فردی علیه هر موجودی به این قلم نسبت داده شود، ملالی نیست! ... مفت‌گویی‌هایی مرسوم،‌ نهیب‌هایی نامهیب، توهماتی بیمارگونه و لگدپرانی‌هایی مذبوحانه‌ از سوی غریقانِ موصوف، همیشه و همیشه ناگزیری‌ست موجه !!