به بهانه ی تعلیق انجمن کوهنوردان ایران!

انجمن کوهنوردان و انجمن غارنوردان و غارشناسان به مدت 3 ماه تعلیق شد!

خبری که خیلی پیشتر از این ، منتظرش بودم چرا که به خوبی می دانستم  نماینده هایی همه روزه در تلاشند تا با نامه نگاری های گسترده به این هدف جامعه ی عمل بپوشانند و از طرفی نیز برخی مدعیان خود کارشناس پندار حیطه ی کوهنوردی در وبلاگهایشان در موفقیت این طرح کم و کاستی نگذاشتند تا فدراسیون کوهنوردی پیروزمندانه!! خبر تعلیق انجمن ها را در وبسایت رسمی خود درج کند!

اگر فرض بگیریم که یگانه کارشناس کوهنوردی ایران ،این مدعی روشنفکری ، فرامرز نصیری شخصیتی مستقل دارد و بدون حب و بغض سیستم کوهنوردی را مورد مطالعه قرار داده و سپس منصفانه نقد می کند (البت اگر فرض بگیریم!!) چندی پیش با درج تصویری از زنان کوهنورد ایران که نمایندگان انجمن برای سفر به آمریکا بودند را از روی یک وبسایت خارجی بر وبلاگش منتشر کرد آنهم کاملا هدفمند و هوشمندانه!! و باز هم اگر فرض بگیریم بر اساس تصمیم شخصی خود اینکار را انجام داد!! (که من معتقدم به پیشنهاد دیگران اینکار صورت گرفته) آیا لحظه ای تامل و درنگ کرد که ممکن است همین یک تصویر و خبر  بهانه ای باشد برای فدراسیون کوهنوردی با مدیریت بیمارش تا اینبار بجز موازی کاری ، بهانه ی مبادله با آمریکای جهان خوار هم بدستش بیفتد؟ آیا براستی فکر کرد؟

آن روزها مطلبی منتشر کردم (توطئه ای با هدف تعطیل کردن انجمن کوهنوردان ایران) و یادآور شدم که همین یک خبر و تصویر کافی است تا حیات انجمن را به خطر اندازد و نیز برای زنان کوهنورد عضو تیم دردسرساز شود و حال شاهد همین موضوع هستیم.

داشتم به این فکر می کردم که اگر از دوران ریاست محمود شعاعی بر فدراسیون کوهنوردی ، بعنوان دورانی بیمار نام می بریم به جرات نیز می توان ریاست عباس ثابتیان بر انجمن را هم بیمار ترین و ناکارآمدترین دوره قلمداد کرد. دوره ای که انجمن محافظه کارتر از پیش عمل کرد ، مخفی کاری های فراوانی داشت و جایگاه واقعی خود بعنوان یک نهاد مستقل با پشتوانه ی مردمی را نادیده گرفت و اجازه داد فدراسیون کوهنوردی خطوط قرمزی برایش طرح کند!

عباس ثابتیان با تمام احترامی که به او قائلم بعنوان رییس هیئت مدیره انجمن کوهنوردان ایران باید پاسخگو باشد که چه لزومی داشت که مبادله ی کوهنورد با آمریکا صورت پذیرد و دیگر کشورهای جهان که از نظر کوهنوردی بسیار بهتر از آمریکا بوده اند چرا در دستور کار قرار نگرفت؟ باید پاسخ دهد که معنی سفرهای پنهانی چه بوده است؟ مثلا شرکت در نمایشگاه کتاب کوهنوردی فرانسه چه چیزی را به خطر می اندازد که ثابتیان از عنوان کردن آن خودداری می کند؟

باید بگوید که پس از حکم تعلیق چه کارهایی انجام داده؟ چه نامه هایی نوشته شده؟ باید عین تصویر نامه ها را منتشر کند و تمام مراحل را توضیح دهد.

مصلحت اندیشی و محافظه کاری دیگر بس است جناب ثابتیان. حیات انجمن کوهنوردان در خطر است. پاسخگو و مسئول باشید!

یک پیشنهاد : حال که فدراسیون کوهنوردی و عواملش موفق شد حکم سه ماه تعلیق انجمن را بگیرد ، پیشنهاد می کنم انجمن نامه ای به سازمان دیواره های بلند جهان  ارسال کند و آنها را از موضوع با خبر سازد و جشنواره ی سنگنوردی بیستون را لغو کند!

پ.ن : در خبر ها آمد عباس محمدی در جلسه ای با عنوان  اولین جلسه‌ی هسته‌ی مشورتی و راهبردی همایش «ایرانیان و صعودهای برون مرزی؛ تجربه‌ها، چالش‌ها، افق‌ها» شرکت کرده است. متعجبم از عباس محمدی ... براستی چرا جناب محمدی؟!

 

/ 41 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا نظام دوست

میگم عباس جان یه بار دیگه مارو دعوت کن خونه ت (به همراه این مسعود جان ، فتحی و همین دو سه نفری که کامنت می پرونن اینجا!) یه خوره اختلاط کنیم، ساده تره حرف زدن تا توی کامنت دونی بشیر جان! اصلا بذار یه جک بگم دلت وا شه: میگن غضنفر با دوست دخترش تو ماشین بوده می بینه جلوتر ایست بازرسیه به دختره میگه: تو پیاده شو بعد از ایست بازرسی وایسا بگو تجریش! من ترمز می کنم دوباره سوارت میکنم …… بعد از ایست بازرسی دختره یادش می ره بگه تجریش میگه ونک . غضنفر میگه شرمنده خانوم مسیرم نمی خوره و گازش رو میگیره و میره! حالا مشکل ما و شما مثل مشکل غضنفر و دوست دخترشه عباس جان! ما میگیم ونک اونوقت شما میگی نمی خوره! (البته این وسط بغل ایست بازرسی یه ترمزم می زنی و با برادران یه چایی یم می خوری!!) چشمک!

رضا نظام دوست

و خطاب به اون برادری که اسمش شبیه منه فقط یه "به" اولش اضافه س (!) فرموده : اسم این دویست نفر رو بنویس! و بنویس کجا کار تشکیلاتی می کنن! با آدرس و شماره تلفن!!! جواب: چشم قربان! ... به جان مادرم می نویسم! فقط بالاغیرتن اعترافات ما رو پخش تلویزیونی نکن!! فرموده: نه منتقدی ، نه ورزشکار ، نه ننه ی سولی! جمع کن کاسه کوزه تو! ... جواب: شما صحیح می فرمایین برادر! فرموده: زووم کردی رو "شعاعی" که چی؟؟ برو فکر نون باش!! جواب: اختیار دارین قربان! "نون" امروز تو شعاعیه! فرموده:مطمین باش کوهنوردا خودشون بهتر میدونند که چکار کنند! جواب: اون که بعله! نصفه شون دارن تو کوه ها می میرن، نصفه شونم زنده می مونن میرن توی فدارسیون جلسه کارشناسی!

رضا فتحي

ُسلام آقاي محمدي پيشنهاد آقاي نظام دوست رو من که قبول کردم شما رو نمي دونم! وصف حيات شما رو هم که خيلي شنيدم... :)

زارعی

جناب فتحی سلام از اینکه پس از حدود 5 سال از آن بحث مجددن از بنده نام بردید و اینبار برخلاف تعنه های گذشته اصل درد دلتان را گفتید سپاسگذارم. بله دقیقن تایید میکنم گفتارتان را، شماها خیلی زحمت کشیدید و مطالب جالبی را گردآوری کردید. اما زمانی که به هر دلیلی از فدراسیون رفتید کلیه مطالب را باخودتان بردید! و خیلی صریح دلیل آنرا هزینه هایی عنوان داشتید که از جیب پرداخت کرده اید بدون آنکه فدراسیون حقوقتان را بپردازد. منهم حرفتان را تایید میکنم. فدراسیون حقوقتان را پرداخت نکرد و شما هم بازده به قول خودتان 2 سال تلاش را به پستوی خانه بردید و بخش جستجو و نجات از آن کارتان بهره ای نبرد. حال چرا اینقدر حرف من دردآور بوده که سالها از آن با طعنه یاد می کردید و پس از 5 سال حرف دلتان را جایی که به اصل مطلب ربطی نداشته بیان نمودید برایم مبهم است! ولی مهندس گرامی در عوض بهره آن را (نمیگویم به شکل نامشروع!) از ستاد بحران بردید! پس چرا بازده آن فعالیت پرسودتان به کار کسی نیامد و جایی از آن یاد نکردید؟! عزت زیاد دوست گرامی

رضا فتحی

آقای زارعی عزیز به قول همین آقای رضا نظام دوست عزیز (که می خوام بالای جونش جون نباشه) شاهد از غیب رسید.... راستش حرف شما اصلا درد آور نبود و بعد از این هم نخواهد بود، اما حرف آقای محمدی درد آور بود و بعد از این هم خواهد بود که حاضر است به دلایل واهی با شما برای ساختن آینده ایران برای ما (!) همکاری سازنده کند و شاید و شاید روزی با سگ دو زدنهایش بتواند روی امثال شماها را کم کند! من طعنه ای نزدم. راستش از این صریح تر نمی تونستم بگم که گفتم. عزت شما هم زیاد، البته. و دیگه ملالی نیست جز لجن مال کردن کارهای دیگران توسط شما، قبلا در فدراسیون تحت عنوان اینکه شما خروجی ندارین و توقع زیاد دارین و حالا هم در اینجا که ورودی زیاد داشتین و خروجی بی حاصل! بالاخره این هم روشی است برای مدیریت که حتما شایسته مقام ریاست فدراسیون هم هست.

رضا فتحی

و دروغ هم که حناق (یا هناق یا هناغ یا حناق) نیست که سر راه گلویی که به ناحق باز می شه سبز بشه که چرا دروغ می گه که ما قطع همکاری کردیم در حالیکه ما تازه داشتیم کار رو شروع می کردیم و تازه داشتیم خودی پیدا می کردیم و ایده ها داشتیم و .... و .... حتی بدون اینکه ریاست محترم فدراسیون تفی کف دست ما بندازن گفتن خوش گلدین جمیعا ... و چرا این حرف زده می شه که این ما بودیم که به هر دلیلی (!) رفتیم و کلیه (!) مطالب را با خودمان بردیم (!) چون فدراسیون حقوقمان را نداد!! و ما می مانیم با این پاردوکس که اگر کار باارزشی کردیم چرا به ما گفتن نیازی به شما نداریم و اگر گفتن نیازی به شما نداریم چرا می گن کار شما به درد می خوره و شما اجازه انتشار ندادین؟! آقای زارعی شما فکر ترقی به پست ریاست باشید و ذهن خودتون را مکدر این چس ناله های من (البته این تعبیر زیبا هم از آقای نظام دوست است) در این کامنت دونی احسان نکنید. ایشالا با تدابیر آتی شما در فدراسیون جامعه کوهنوردی سربلندتر خواهد بود و از امثال ما فرصت طلب ها خالی تر تا دیگه فعالیت پرسود نکنیم (البته اگه ویزا بدن که بریم)! دوست گرامی! بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر....

زارعی

جناب فتحی گرامی شما زیاد غصه پست ما را نخورید مهندس جان که فدراسیون به وجود مهندسین بیشتر از عمله هایی چون من نیاز داره! ضمنن مهندس گرامی شما که سر به ... جای دیگه دارید فدراسیون و پستش چه ارزش بهایی براتون داره؟! همانطور که به عرض مبارکتون رسوندم بهره زحمات اون گروه رو حداقل شما از جیب دولت و ستاد ... با سفر و بریزو بپاشش بردید! حالا غصه لجن مال شدنتون رو نخورید حداقل جیبتون که بالا اومد برادر عزیز. عزتتون هم بخوره توی سر اونایی که توی کوه گم و گور میشن ...

رضا فتحی

آقای زارعی عرض کردم که شما و صحبت های شما اصولا موضوع این بحث نبوده و نخواهد بود. پس چرا عرض خود می برید؟! موضوع بحث صحبت های آقای محمدی بود و این که چطور و چگونه فکر می کنن و عمل می کنن و حرف می زنن و چرا نباید بکنن و با چه موجودات نازنینی طرف هستن (به نظر من البته). از شما فقط یک مثال آوردم که فرصت طلب هستین. شما هم با این حضور پرشورتون و کامنت هاتون آن را تایید کردید و با این چند تا کامنت نشون دادین که اون روی قهرمان های ملی ما چه شکلی و چه رنگیه. این رو هم باز تاکید می کنم که دروغ گفتن راه گلوی شما را نخواهد بست، اصولا نگران نباشید و ادامه بدین!! بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر ....

زارعی

فتحی عزیز خوشحالم که تونستم تاییدت کنم. عیب نداره من دروغگو! 300 چوق که به جایی بر نمیخوره داداش! توی این مملکت اینهمه اختلاس میشه، بذار دوزارشم توی جیب به اصطلاح منتقدین درستکار کوهنوردی بره! فقط جانمازتو زیادی توی آب نزن، بوی ... همه جارو برداشته! چه زهری خوشتر از پول ملت ...

پسر کوهستان

میخواستم یک پاسخ مفصل و شایسته برای رضا زارعی هفت رنگ بنویسم، بعد دیدم چقدر این بخش از پاسخ رضا فتحی چقدر کوتاه و کامل است: از شما فقط یک مثال آوردم که فرصت طلب هستین. شما هم با این حضور پرشورتون و کامنت هاتون آن را تایید کردید و با این چند تا کامنت نشون دادین که اون روی قهرمان های ملی ما چه شکلی و چه رنگیه. این رو هم باز تاکید می کنم که دروغ گفتن راه گلوی شما را نخواهد بست، اصولا نگران نباشید و ادامه بدین!! ویران باد این شهر که نامرد و دروغگو به وفور دارد!