راهنمایی برای آن‌که گوشی تان را در صحرا یارتان کنید

خودنویس - نسترن فرمانیان

هیچ‌کس نمی‌تواند پیش‌بینی کند وقتی برای گشت و گذار از خانه به بیرون می‌زنیم چه اتفاقاتی در انتظارمان است. برای همین بهتر است وسایلی که همیشه همراهمان هستند را تا دندان مسلح کنیم.

 

گوشی‌‌های هوشمند از جمله دستگاه‌هایی است که می‌تواند در مواقع ضروری با اپلیکیشن‌هایی که بر روی آن نصب می‌کنیم به کمک ما بیاید. با هم مروری خواهیم داشت بر برنامه‌هایی که با نصب آنها بر روی گوشی‌ هوشمند خود، شانس بیشتری برای نجات از شرایط بخرانی خواهیم داشت.

 


۱- چراغ‌قوه

فلش‌لایت، اپلیکیشنی است که در مواقع تاریکی به داد شما می‌رسد و گوشی هوشمند شما را به چراغ قوه تبدیل می‌کند. این اپلیکیشن که برای آی‌او‌اس نوشته شده است را از اینجا می‌توانید دانلود کنید. کاربران آندروید می‌توانند برای این منظور از اپلیکیشن برایتنس فلش لایت استفاده کنند.

۲- نقشه

وقتی که مطمئن شدید در محلی گم شده‌اید، این نقشه است که به کمک شما می‌اید و خوشبختانه اپ‌استور اپل گزینه‌های زیادی را در این زمینه پیش روی شما می‌گذارد. تام‌تام یواس‌آ و کانادا که تنها برای آی‌او‌اس در دسترس است و نویگون که برای آندروید طراحی شده گزینه‌های مناسبی هستند که به صورت آفلاین کار می‌کنند.  هر دو از نقشه‌هایی که از قبل لود شده اند استفاده می‌کنند .

۳-قطب‌نما

یک همراه ضروری برای نقشه شما قطب‌نما است. به کمک مگنتومتری که در داخل گوشی‌های هوشمند است برای جهت یابی به کمک قطب‌نما احتیاجی به اتصال به اینترنت ندارید. سپای‌گلس اپلیکیشنی‌ است که کار قطب‌نما را به خوبی برای شما انجام می‌دهد.این اپلیکیشن را برای دستگاه‌های آی‌او آس از اینجا و برای دستگاه‌های آندرویدی از اینجا دانلود کنید.

۴- فهرست مواد خوراکی در صحرا

علاوه بر مواردی که ذکر شد، وقتی در صحرا هستید برای زنده ماندن نیاز به مواد خوراکی دارید. اپلیکیشن وایلد ادیبل که در دو نسخه آی‌او‌اس و آندروید عرضه شده، فهرستی از گیاهانی که در صحرا می‌رویند تهیه کرده و مشخص کرده که کدام خوردنی‌ است و کدام برای انسان ضرر دارد.

۵-همراه شکارشما

اگر شما بیشتر علاقه به غذاهای گوشتی دارید، اپلیکیشن کوییک هانتینگ کالز اند ساندز که بر روی آی‌او‌اس نصب می‌شود،‌ به کار شما می‌آید. این اپلیکیشن شامل ۳۵ نوع صدا از جیواناتی
است که احتمال آن می‌رود که در صحرا با آنها روبرو شوید.

همچنین اپلیکیشن مشابهی با عنوان کریتل کال، برای آندروید عرضه شده، که حاوی ۳۰ صدای جیوان است و قابلیت پخش همزمان ۵ صدا را دارد.

۶- آشنایی با جانوران در همسایگی شما

برای اینکه از انواع حیواناتی که در اطراف شما هستند و یا از محلی که در آن قرار گرفته‌اید گذشته اند آگاهی پیدا کنید اپلیکیشن مای‌نیچر انیمال ترک را بر روی آیپد، دستگاه‌های اندرویدی و یا گوشی آی‌فون خود نصب کنید.
این اپلیکیشن از بقیه اپلیکیشن‌های مشابه خود جامع‌تر است. و شامل اطلاعات ردپاهای جلو و عقب و صدای حیوانات است.

۷- دوست ماهیگیر شما

اگر در نزدیکی جایی که هستید آنقدر آب هست که شانس حضور ماهی در آن باشد، می‌توانید خوشحال باشید که اپلیکیشن مای نیچر فیشینگ ناتز را بر روی آیفون، آیپد و یا دستگاهآندرویدی خود نصب کرده‌اید. به کمک این اپلیکیشن شما با ۱۳ روش رایج قلاب ساختن برای ماهیگیری آشنا خواهید شد. برای درک بهتر از تصاویر و دستورالعمل‌هایی گویا استفاده شده است.
 
۸- کمک‌های اولیه

برای نجات پیدا کردن و زنده ماندن از مخمصه ای که در آن گیر افتاده‌اید به چیزی اساسی تر از مسیریاب و غذا احتیاج دارید. کمک‌های اولیه از اساسی‌ترین نیازها در این شرایط است. کمک‌های اولیه، اپلیکیشنی از صلیب سرخ است و با دستورالعمل گام به گام جامعی که در اختیار می‌گذارد راهنمای خوبی برای شما در شرایط بحرانی خواهد بود. این اپلیکیشن برای آیفون و آی‌بد در دسترس است.

۹- شارژ گوشی با آتش

در نهایت شما با خرید بیولایت کمپ‌ستو، شارژر ۱۲۹ دلاری که از آتشی که با چوب روشن شده انرژی خود را تغذیه می‌کند می‌توانید خیال خودتان را از تمام شدن باتری گوشی خود در شرایط بحرانی راحت کنید. مزیت استفاده از این شارژر نسبت به همتای خورشیدی خود این است که علاوه بر روز  در شب و یا زیر آسمان ابری هم می‌توانید گوشی خود را شارژ کنید.

پ.ن : سپاس از فرشید فاریابی بابت اشتراک گذاری این مطلب

 

/ 2 نظر / 13 بازدید
شخص سوم

اگه مورد شماره نه رو نمی نوشتی، حتمن یه تیکه ای بهت مینداختم. آدم حسابی توی بر بیابون این کارای خوره ی باتری رو از گوشیش نمیکشه. ولی خوب شد اینم بود. مرسی.