در باب ساده زیستی!

در خبر ها آمده: آمار گمرک ایران  نشان می‌دهد در ۵ ماه نخست سال جاری ۱۵ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو به ارزش ۳۴۱ میلیون دلار وارد کشور شده که ۷۸ درصد از این واردات با ارز دولتی بوده است.

اتومبیل‌هایی که مردم عادی ترجیح می‌دهند نزدیک‌شان نشوند، تا مبادا خطی رویش بیافتد و مجبور شوند تمام زندگی‌شان را بابت خسارت بدهند.

 

اینکه چه کسی این واردات را انجام داده و چه کسانی این ماشین ها را خریداری می کنند و چه افرادی در نهایت سوار این ماشینها می شوند  از دایره ی دانسته های ما و البته از دایره ی موضوعات این وبلاگ خارج است. فقط در ارتباط با ورزش کوهنوردی  می توان پرسید آنجا که متولی رسمی  ورزش ما ، به این مفتخر است که با تلاش شبانه روزی و نامه نگاری های فراوان  توانسته در یک صعود برون مرزی برای هر نفر 3000 دلار ارز دولتی  دریافت کند (اشاره به تیم ترانگو) و همانطور که گفتیم بسیار هم به این توان اجرایی و حمایتی خود می بالد و مفتخر است ،  کسی که 300.000.000 دلار ارز دولتی جهت واردات خودروهای لوکس گرفته ، چقدر باید برای اینکار تلاش شبانه روزی و نامه نگاری کرده باشد!! و چقدر می تواند به کار بزرگی که انجام داده افتخار کند!!

از جانب خودمان به همه ی افتخار آفرینان این سرزمین تبریک می گوییم.

 

پ.ن: امروز  روز جهانی مبارزه با اعدام بود! این روز را هم به یک نفر تبریک می گوییم. البته هنوز نمی دانیم آن یک نفر چه کسی می تواند باشد!!

/ 4 نظر / 8 بازدید
مهران کریمی

نمیدونم چرا اینقد یاد کتاب مزرعه حیوانات افتادم الان!!!!

مهم نیست

با تعرفه ی 125 درصدی که این عزیزان بابت واردات خودرو دریافت می کنند و سهم نهاد ایکس و نهاد ایگرگ مسلم است که از چنین وارداتی حمایت می کنند! و اصلا واردات یعنی سفره ای که برای آقازاده ها پهن شده تا این وسط سهم ببرند آنوقت اول از همه ارز دانشجویی را قطع می کنند! این مملکت دانشجو می خواهد چکار کند؟؟

آذری

آن وقت مردم مظلوم و زلزله زده آذری دارند توی چادر می لرزند و به آنها می گویند کانکس نداریم پول نداریم

سنگنورد

یعنی اگه آقای شعاعی می تونس برای سنگنوردی اون سیصد ملیون دلارو بگیره سیصد میلیون تقسیم بر سه هزار یعنی صد هزار نفر رو با اون پول می تونست بفرسته ترانگو رو صعود کنن!!!!! یعنی ببین اون وقت چی میشد!!!!! [نیشخند]