آخرین خبر از وضعیت عقاب

ساعت 6 عصر برای تصمیم گیری نهایی در خصوص عقاب تیر خورده در دفتر دکتر عنصری جلسه ای تشکیل شد و در این جلسه قرار بر این شد که جناب دکتر عنصری فردا تماسی با جناب دکتر دهقان داشته باشند و نیز ما با یک جراح ارتوپد انسانی ، دیداری داشته باشیم تا مشخص شود که آیا امکان ترمیم استخوان از بین رفته ی نزدیک مفصل امکان پذیر خواهد بود یا نه!

واقعیتی که اکنون با آن مواجه هستیم این است که درصد پرواز این عقاب بسیار پایین بوده و عملا امکان پذیر نخواهد بود. بحثی که الان مطرح است این است که این پرنده اگر امکان پرواز نداشته باشد باید تا آخر عمر در قفس یکی از باغ وحش ها یا پارکهای حمایت از حیوانات نگهداری شود و یا اینکه توسط دارو خلاص شود! نظر شما در این باره چیست؟ عمل کردن این پرنده و نگهداری آن تحت هرشرایطی یا اینکه خلاص کردن آن؟

پ.ن : ظهر امروز نیز عقاب طلایی دیگری را از محیط زیست استان آذربایجان غربی تحویل گرفتیم. این عقاب از ضعف و گرسنگی در یکی از باغات اطراف ارومیه سقوط کرده و قادر به پرواز نبوده است. این عقاب نیاز به نگهداری تا اول بهار و نیز تغذیه ی خوب دارد و در فصل بهار می توان آزادسازی کرد.

(سازمان محیط زیست هیچگونه حمایتی از نگهداری این عقابها نمی کند. دوستانی که مایل به همکاری و ارسال کمک مالی هستند لطفا اطلاع دهند تا شماره ی حساب برای آنان ارسال شود. ممنون از لطفتان)

/ 5 نظر / 6 بازدید
فواد

سلام و خسته نباشید ... چقدر حیف شد ... خوب در هر صورت تحویل این پرنده به باغ وحش برای نگهداریش خیلی بهتر از خلاص کردنشه ... درسته که اسیر میشه اما به هر حال تنها راه زنده موندنشه و شاید که باغ وحش هم بخواد یه جورایی یه پرنده سالم که قابلیت پرواز داره رو برای مجموعش بدست بیاره که اینطوری شما یک پرنده دیگر رو هم نجات میدین !!!

رضا فتحی

سلام و خسته نباشید برای پیگیرهاتون من هم نظر فواد را بر گشتن اونها ترجیح می دم. امیدوارم که عمل موفقی داشته باشه و بتونه پرواز کنه. شماره حساب رو هم بفرست.

عباس ثابتیان

سلام احسان نمی‌دونم عقابی که نتونه پرواز کنه، چه‌رنجی رو تحمل خواهد کرد، اما از طرف دیگه فکر می‌کنم ما اجازه نداریم او را از زنده موندن محروم کنیم چون اسیر و پای‌بند زمین خواهد بود. به نظرم بهترین گزینه برای عمل بال رو انتخاب کن و شماره حساب رو هم اعلام کن. نگرانی دیگر من اینه‌که شاید داریم فرصت طلایی رو از عقاب می‌گیریم، مذاکره رو بگذار برای بعد.

عباس محمدی

سلام تلاشت را برای جراحی بکن. به نظر من اگر نتوانست پرواز کند، بهترین کار این است که "خلاص" اش کنید و نه آن که اسیر شود.