اولین سوال در خصوص تعلیق مجوز فعالیت انجمن غارنوردان

به نقل از سایت فدراسیون کوهنوردی :


نظر به نامه ارسالی وزارت کشور به فدراسیون و به استناد بند پ ماده 28 تصویب نامه شماره ه/31281 ت/27862 مورخ 84/5/8 هیات وزیران، به اطلاع می رساند؛ پیرو ابلاغیه 4 شهریور 91 وزارت کشور، پروانه فعالیت "انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان" به مدت 3 ماه تعلیق شده است.
شایان ذکر است: بر مبنای این ابلاغ؛ هیات مدیره ی انجمن مذکور می بایست ظرف مدت 3 ماه، با مراجعه به وزارت ورزش و جوانان نسبت به موارد مربوطه، اصلاح وضعیت و اقدام مقتضی معمول نمایند.

منبع: فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی

 

اولین سوال دراین خصوص : چرا وزارت کشور نامه رو به فدراسیون کوهنوردی ارسال کرده؟

مگه انجمن زیر نظر خود وزارت کشور نیست؟!

آیا فدراسیون در صدور این حکم نقشی داشته؟!

/ 6 نظر / 6 بازدید
محفوظ

شما شک داری که فدراسیون و آقای امیر جابر انصاری دشمن دیرینه انجمن غار نوردان که حالا هم در فدراسیون ارتقا’ درجه یافته اند در اینخصوص نقش داشته اند.

مطلع

اين قصه سر دراز دارد يكسالي طول كشيده تا با نامه نگاري ها و ارتباطات دولتي و لابي هاي قدرتي كار به اينجا كشيده چند باري حضورا به وزارت كشور مراجعه كردند و مصرانه درخواست تعطيلي دو انجمن كوه و غار را نمودند و دلايل متعددي به دروغ و سياه نمايي براي اين يشنهاد آوردند اين پروژه از زمان قبل از وزارت ورزش شروع و شوروقتانه وقتي به نتيجه دلخواه شان رسيد كه تعليق انجمن در زمان تعطيل فدراسيون اعلام شد بازهم شايد چند روزي اين مقوله دست آويز چند آدمك كوچلوي باقي ماند از دوران مردان بزرگ قرار گيرد . سوال دوم را نيز مطرح كنيد چرا تعليق انجمن كوه نوردان كه در همان جلسه و با شكايت همان شاكي هميشه شاكي روي سايت خبري فدراسيون نرفته ؟ تيم سياسي منتظر بازخورد خبر اولي هستند ؟ آيا در جايي كه دولت خدمت گزار اقدام به برپايي اجلاس سران غيرمتعهدها ميكند تا ديكتاتورها براي ديگران تصميم نگيرند اما ما خود در حال ساخت ديكتاتورهاي كوچكي هستيم كه باورشان شده بايستي بر ديگران حكومت كنند .

رضا فتحي

پ .... ن ... پ .... هيچ نقشي نداشته ! نامه هاش مثل نامه هاي قبلي چند روز ديگه منتشر مي شه. :)

دوست

احسان جان پرسیدم اصل نامه خطاب به انجمن هم ارسال شده به فدراسیون هم به عنوان مرجع مرتبط این رشته دادن که اطلاعرسانی کنه به هیات

سعید هاشمی نژاد

از آنجایی که از هیئت مدیره انجمن استعفا داده ام و شبهه عدم همکاری من وجود دارد ترجیح می دهم به عنوان یکی از اولین مخالفان علنی این حکم تعلیق، نظر خود را شفاف اعلام و این شبهه را نیز برطرف نمایم. در ابتدای سخن تبریک به آقای ش که پس از تلاشهای بسیار و سرزدن به اتاقهای مختلف عاقبت توانستند حداقل حکم تعلیق انجمن های دوگانه را بدست بیاورند! با نظر خانم کریمی موافقم. انجمن غارنوردان هرچند سابقه طولانی و قوام انجمن کوهنوردان را ندارد اما در حال حاضر به همت علاقه مندان چنان جایگاهی یافته که به راحتی از میدان بدر نخواهد رفت. متاسفانه بحران تمامیت خواهی و انحصار طلبی چنان بر فدراسیون حکم فرماست که حاضر نیست شیوه حاکم و مرسوم در دولت جمهوری اسلامی را سرلوحه خویش قرار دهد. در حالی که دولت همچنان به جداسازی و خصوصی سازی جهت اعتلای بخشها ادامه می دهد اما برعکس شاهدیم که با وجود افراد داوطلب و علاقه مند در بخش غارنوردی، فدراسیون همچنان بر انحصار طلبی خود تاکید دارد. همچنان بر جدایی مقوله غارنوردی از بدنه فدراسیون تاکید دارم زیرا باز هم شاهدیم که نظرات سنتی و بدون پایه و اساس در بحث آموزش غارنوردی رواج دارد. تمامی کسانی که

خطاب به دوست

دکتر جان، چه ربطی به فدراسیون و هیات دارد، مگر همه باید زیر نظر اینها کوه نوردی بکنند یا در زمینه کوه فعالیت کنند؟ مگر انجمن ها زیر نظر این فدراسیون (ننگ ما) بودند. حرف ما این است که دوره انحصارطلبی و مرجع تمام و کمال به قول شما به اتمام رسیده است! اما برادران ثابت کردند که تازه اغاز شده است. همه چی آرومه دوست من؛ ااگر بخواهیم کنکاش کنیم این فدراسیون خودش غیرقانونی است، براساس قانون باید مردمی و غیردولتی باشد که نیست! محمود شعاعی هم که حدود یکساله سرپرسته!