احسان بشیرگنجی زیر ذره بین..؟!

برج سینا ! : پیرو پست قبلی "از رنجی که می بریم " پیامهایی منتشر شد و نیز پیامی با نام ذره بین در برخی وبلاگها. با پوزش ویژه از مخاطبان برج سینا بابت انتشار بی پرده ی چنین پیامی ، می خواهم ظرفیت رفتار مدنی عده ای از دوستان را در همین جامعه ی کوهنوردی که تافته ی جدا بافته اش می دانیم ، به نمایش و قضاوت افکار عموم بگذارم. سپاس از همه شما دوستان.


کاکو می نویسد : 

پیشنهاد اول برای احسان بشیر گنجی: یک سر برو به قزوین اونجا کمی روی پیاده رو رو جستجو کن. شلوار کوتاه بپوش. برای اینکه از این زشتی خارج شوی کمی آرایش کن. پیشنهاد دوم: هر وقت به شما فشار جنسی آمد برو سراغ دختر همسایه. هر وقت فشار مالی آمد خواهرت را بفرست سراغ پسر همسایه اینها پیشنهاد است! شما حق دارید آنها را بپذیرید یا نپذیرید. چیزی هم برای پنهان کردن نداریم که بخواهیم یواشکی بگوییم. یک سئوال: چه شد که فکر کردی در آن جایگاه هستی که برای هرکسی پیشنهادی ارائه کنی؟ یا شاید هم کارهایت را فکر نکرده انجام می دهی؟

پاسخ برج سینا! به کاکو :

دوست عزیز پیشنهاد محترمانه من به عظیم قیچی ساز ، مبنی بر بردن عکس لیلا اسفندیاری تا این حد برای شما غیر قابل هضم است که در مقابلش همچین پیشنهادی مطرح می کنید که مثلا فلانی برای تامین هزینه هایش خواهرش را فرستاده پیش پسر همسایه؟!  این منطق شماست؟!

اما ذره بین می نویسید :  

اینجا فقط و فقط احسان بشیرگنجی است که می فهمد!
اینجا فقط و فقط احسان بشیرگنجی است که از همه چیز با خبر است!
اینجا فقط و فقط احسان بشیرگنجی است که دلش می سوزد!
اینجا فقط و فقط احسان بشیرگنجی است که راه را می داند!
اینجا فقط و فقط احسان بشیرگنجی است که همیشه حق با اوست!
اینجا فقط و فقط احسان بشیرگنجی است که هیچ وقت اشتباه نمی کند!
دوست دارم بدانم احسان بشیرگنجی چندسال دارد؟
دوست دارم بدانم احسان بشیرگنجی تحصیلاتش چیست؟
دوست دارم بدانم احسان بشیرگنجی ضریب هوشی اش چقدر است؟
دوست دارم بدانم احسان بشیرگنجی پدر و مادرش چه کاره بوده اند؟
دوست دارم بدانم احسان بشیرگنجی شغلش چیست؟
دوست دارم بدانم احسان بشیرگنجی چه فعالیتهای بزرگ کوهنوردی کرده؟

پاسخ برج سینا! به ذره بین :

آقا یا خانم «ذره بین» عزیز! چقدر چیزهایی که برای  "دوست داشتن" و "خواستن"  در زندگی تان برای خود در نظر گرفته اید کوچک و کم اهمیت و قابل دسترسی ست! .. فکر می کنم بخاطر این است که شما ذره بین اید و به طبع  چیزهای ریز و کوچکی که سخت دیده می شوند را دوست دارید! ... آدم های معمولی و کوچکی مثل احسان بشیر گنجی را!

.. که هیچ کس نیست جز یکی از سی و هفت میلیون جوانی که بنا به آمار سازمان جوانان کشور سن شان بین بیست و سی سال است و در ایران زندگی می کنند و کشورشان را دوست دارند ، و در عناد با جامعه و قانون کشورشان نیستند ، و اگر کاری از دست شان برآید برای سرزمین شان می کنند  یا اگر کشورشان باز مورد حمله ی بیگانگان قرار گیرد ، اسلحه بر می دارند و از وطن و آب و خاکشان دفاع می کنند ... همانها که در همین وطن ، در زمانی که هنوز صلح برقرار است از اولیه ترین حقوق شهروندی شان محرومند و مطالبات انسانی و شغلی و معیشتی شان حتی در کمترین اندازه ها هم برایشان قابل دسترسی نیست! و این در حالی است که بعضی ها که  دست شان  بر اموال مردم دراز است ، براحتی هزاران میلیارد تومان اختلاس می کنند، و آب هم از آب تکان نمی خورد!

احسان بشیرگنجی یکی از میلیونها جوانی ست که  در سرزمینی که روی اقیانوسی از نفت خوابیده و سالانه  میلیاردها دلار درآمد دارد ، هنوز کار و پیشه ای برایشان فراهم نیست. و جوانی شان به رنج و بطالت می گذرد.

احسان بشیر گنجی یکی از میلیونها و میلیونها جوان شهرستانی و نجیب و سربه زیر  ،  و  «بیکار» این مملکت است! همانها که با وجود همه ی یاس ها و سرخوردگی ها و مشکلات شان  هنوز معتاد نشده اند! .. هنوز تزریقی نشده اند!  و گرچه گاهی حتی پول تاکسی هم ندارند ، دزد و بزهکار و کیف قاپ نشده اند!

همان میلیونها جوانی که که «بیکار» اند ولی «بیکاره»  نیستند! .. «لجاره» نیستند! .. دزد نیستند!

دوست من! احسان بشیر گنجی یکی از هزاران هزار جوان ایرانی ست که توی فضای مجازی از بیم ها و امید ها و دغدغه های شان می نویسند و با کسی سر جنگ ندارند و محبت می خواهند و دوستی می طلبند ولی عجیب زیر «ذره بین» اند!!! .. و عجیب با آنها دشمنی می شود! ... و به غیر انسانی ترین شکل ممکن مورد ترور شخصیتی و حیثیتی قرار می گیرند!  و «ذره بین» هایی مثل تو ، مدام آنها را رصد می کنند مبادا چیزی بر خلاف منافع و مصالح کسی یا کسانی بنویسند!!

دوست عزیز! احسان بشیرگنجی کنیه و نسبش به اشخاص نامدار نمی رسد ، روابط با آدمهای قدرتمند و پولدار و متنفذ ندارد! ... احسان بشیر گنجی ،  جوانی ست بیکار و بی پول که دوستدار سرزمینش است و دلش مانوس با کوه و بیابان و طبیعت..

احسان بشیرگنجی آدم کوچکی است اما شهامتش را دارد که با اسم خودش دیدگاهش را منتشر کند و چون شما در پس پرده ی نقاب های خود ساخته مخفی نشود!

«ذره بین» عزیز! دانستن راجع به احسان بشیر گنجی و وارسی زندگی او  که همه ی هستی و داریی اش در یک کوله پشتی گرد می آید کاری به غایت ساده است! کاش تو و دوستان «ذره بین» ات وقتی کارتان با او تمام شد و  از امثال او فارغ شدید بتوانید به هزارتوی فاسد و متعفن افرادی که در این مملکت میلیاردها اموال ملت را در روز روشن به راحتی می دزدند و اجیر شدگان شان  در روز روشن توی خیابان آدم می کشند هم سرک بکشید و راجع به آنها هم پرسش کنید! و به زندگی شان با «ذره بین» نگاهی بیندازید و ببینید که کیستند و از کجا آمده اند و نام و نشان و نسب شان چیست؟؟؟ و از کجا به اینجا رسیده اند؟؟

«ذره بین» محترم! احسان بشیرگنجی  مثل شما چشمان تیز بینی ندارد و در این سو و آن سو دیده بان و خبرچین و شنود و رادار نگمارده است! اما با همین چشمان غیر مسلح و معمولی اش  مثل کودکی ساده ، در جایی که دیگران برای پادشاه هلهله می کنند و از قهرمانی هایش می گویند  خیلی ساده چشم می گشاید ومی بیند که «پادشاه لخت است» و این را گاهی توی وبلاگش ، برج سینا! می نویسد!

همین! .. امیدوارم احسان بشیر گنجی را خوب شناخته باشی 

/ 9 نظر / 16 بازدید
ع.

خیلی جالب است که هر کس کوچکترین مطلب انتقادی و یا حتی پیشنهادی به این جناب قیچی ساز می کند چنین آماج تهمتها و تحقیرها قرار می گیرد. اما احسان عزیز لیلا نیازی به این ندارد که امثال قیچی ساز (بعنوان نماد کوهنوردی رانتی و حکومتی) به او که سمبل کوهنوردان مستقل و آزاده است صعودشان را به او تقدیم کنند. مطمئنا" روح لیلا در عذاب خواهد بود که شخصی چون عظیم قیچی ساز صعودش را به او تقدیم کند

baran

به این حرفها می شه که اهمیت نداد و رد شد .. به قول خودت پشت اسمای مجازی دلشون قرص میشه و با جرات می شن .. تو فقط یه پیشنهاد دادی همین ... به کسی جز عظیم ربطی نداشت .. واقعا جای تاسف داره .. فقط خواستم بگم ناراحت نشو از این حرفای بی ربط .. و آدمای بی ربط ..همیشه هستن ..

بی خیال ِ حرف آدم ها... من فکر می کنم همین صبوری تو در جواب دادن به همه است که باعث میشه هر روز پر رو تر بشن آدم ها.

سحر

اگر آنقدری که به حاشیه اهمیت می دهیم، به هدف توجه می کردیم الان وضع مان این نبود ! انگار ژنتیکمان را با "حاشیه سازی" سرشته اند !!

فواد

این کامنت ارزش جواب دادن نداشت ... بی خیال ...

حقیقت بین

آقا یا خانم ع. از کجا تشخیص دادی که عظیم رانتی است و لیلا آزاده!!؟؟ ماشالله به هوش و ذکاوتت!! عظیم اسپانسر داره و لیاقتش رو داره(با قدرت و جوانمردی برای ایران افتخارآفرینی میکنه) مثل بعضی ها نیست که تو ارتفاع 8000 متری به خاطر صعود قله یک نفر رو تنها رها میکنن بعدش هم برمیگردن پایین و پشت سرش بد و بیراه میگن!!(این که دیگه جای پنهان کاری نداره همه فیلمش رو دیدن) تلاشهای لیلا خانم هم جای خودش قابل تحسینه. اتفاقا روج لیلا خانم هم باید خیلی شاد بشه که فردی مثل عظیم عکسش رو بالای قله ببره!!مگه عظیم چه بدی در حق لیلا یا بقیه کرده که اینچنین پشت سرش حرف میزنی !!؟؟

Altay

سلام بعد از اون کامنت آخر من و برداشتهای متفاوت می خواستم دوباره کامنت نزارم ولی به خاطر این بی ادبی های اخیر مجبور شدم یک تذکر بدم و اون اینه که عادت زشت کامنت گذاری غیر اخلاقی پشت اسمهای مجازی ما رو به بیراهه میبره و بیشتر از پیش توی باتلاق حاشیه فرو میبره. امیدوارم خجالت بکشند از این طور اظهار نظر های بی ادبانه. شما هم بهتر تو دام این کامنت ها نیافتید و جوابشون رو ندید. فکر کنم بهتره این دست کامنت ها حذف بشه تا دیگه کسی نیاد این حرف ها رو بنویسه.

تازه کار

علي رغم اينكه به من بد كردي اما چون با اين پديده مخالفم و چون ازش صدمه خوردم بهت پيشنهاد مي كنم كه توجهي به اين جوسازيها نكني. هرچي بيشتر پاسخ بدي بيشتر فرو مي ري. به پست ترول رضا آموزگار مراجعه كن و اونو دوباره بخونش.